NÖTR HANGİ DURUMDA ADAMI ÇARPAR

Slm sayın fatih özdamar..TT sistem için mi diyorsun yoksa TN sistem için mi diyorsun? Bunu belirtiemisin...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadasım bilgin yoksa böyle cevaplar verme istersen!!!!

ÖKSÜZCOCUK sana sokaktaki elektrikçi diyen olmadıki neden üzerine alındın
hem bu soruda TN ve TT Sistem ne alaka onu açıklayabilirmisiniz bana lütfen
ve TT-TN sistemlerinin çalışma ve işleyişini bu terimlerin ne anlam taşıdığını GOOLE a bakmadan açıklarmısınız bana
bende öğrenmek istiyorum yanlışım varsada düzeltirim özürümüde dilerim
SAYGILAR

Son düzenleme:
Aynı dili konuşabilmek ve doğru sonuca daha hızlı gitmek adına : TN sistemlerde toprak ile nötrün birleştirilebiliyor olması konusu herkesçe net sanırım.
TT sistemlerde birleştirilir mi sorusunu iki yönden tartışalım : 1- Teknik olarak mümkün mü, ne gibi sakıncaları ( veya artıları ) var
2- Türkiye'deki mevzuat buna müsaade ediyor mu?
Sağı solu dağıtmadan basitçe düşünmemiz gereken noktalar bunlar.

slm sayın hiçbirşey hocam...Bence bu tartışmamıza gerek yok...Bu forumda defalarca bu tartışıldı..Sonuç malum: Sıfırlama çok tehlikeli ve sakıncalı bir uygulamadır..saygılar...

Burada çok detaylı bir tartışma var....Kafandaki tüm sorular yanıtsız kalmaz sayın fatih özdamar...

https://www.kontrolkalemi.com/forum...runma/7840-ag-tesislerinde-tt-tn-sistemi.html

Bilgi öğrenmek için google a bakmama gerek yok ; amacım referans göstermek ; saygısızlık yapıyorsunuz......

ayrıca sıfırlama kesinlikle kabul edilmeyecek birşydir onda hem fikiriz ama sıfırlama nerde ve nasıl yapılırsa tehlikelidir asıl derdimiz bu değilmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…