NÖTR HANGİ DURUMDA ADAMI ÇARPAR

Bilgi öğrenmek için google a bakmama gerek yok ; amacım referans göstermek ; saygısızlık yapıyorsunuz......
burası bilgi paylaşım ortamı sayın ÖKSÜZCOCUK tecrübelerinize dayalı bilgiler varsa paylaşın o zaman herkes öğrensin saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum
mesela örnek verecek olursak TTve TN sistemlerde hiç ana sigortadan önce şönt yaptınızmı ?
yapmadıysanız sebepleri ?
yaptıysanız sonuç ne ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
burası bilgi paylaşım ortamı sayın ÖKSÜZCOCUK tecrübelerinize dayalı bilgiler varsa paylaşın o zaman herkes öğrensin saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum
Tecrübeye dayanmayan bilgi yanlışmıdır diyorsunuz ; gıdıklayın da gülelim ; okuldaki hiç tesisat çekmemiş ; kablo döşememiş ; topraklama yapmamış hocalar ; doçentler ; profosörler zır cahil bu mantıkla ....

tecrübeye dayanmayan bilgi tabikide yanlış değildir fakat bir konu hakkında iddia sahibiyseniz iddia nızı kanıtlamak durumundasınız aksi halde iddia edemezsiniz !
Tamam canım kardeşim sen bu işin gurusu üstadı ol ; oruç oruç sana laf yetiştirecek halim yok.....
Ben sekiz senedir maden ocaklarında yeraltında TN sistemle ; yerüstünde TT sistemle çalışıyorum ; kalkıp burada şunu yaptım bunu çattım diye önce referans göstermeye ihtiyacım yok....

Tamam canım kardeşim sen bu işin gurusu üstadı ol ; oruç oruç sana laf yetiştirecek halim yok.....
öncelikle ALLAH kabul etsin ibadetinizi
ben üstad olmak amacında değilim! amacım daha fazla bilgiye sahip olmak ve bu vesile ile başkalarınında bu bilgilerden faydalanmasını sağlamak
benim merak ettiğim şey TT ve TN sistemlerde nötr nasıl oluşuyor ?

öncelikle ALLAH kabul etsin ibadetinizi
ben üstad olmak amacında değilim! amacım daha fazla bilgiye sahip olmak ve bu vesile ile başkalarınında bu bilgilerden faydalanmasını sağlamak benim merak ettiğim şey TT ve TN sistemlerde nötr nasıl oluşuyor ?
Neyse fatih bey aynı iletişim dilini kullandığımızı sanmıyorum ; sabaha kadar da tartışsak anlaşabileceğimizi sanmıyorum ; ben beyefendiliğiniz ve benim asabi cevaplarıma - açlık başa vurmuş büyük ihtimal ondandır - verdiğiniz sakin yanıtlarınız için teşekkür ediyorum ; hayırlı çalışmalar ...........

Neyse fatih bey aynı iletişim dilini kullandığımızı sanmıyorum ; sabaha kadar da tartışsak anlaşabileceğimizi sanmıyorum ; ben beyefendiliğiniz ve benim asabi cevaplarıma - açlık başa vurmuş büyük ihtimal ondandır - verdiğiniz sakin yanıtlarınız için teşekkür ediyorum ; hayırlı çalışmalar ...........
sizede iyi çalışmalar diliyorum sağlıcakla kalın sayın ÖKSÜZÇOCUK

Bu alevin hiç kimsenin canını yakmadan kırmadan söndüğünü görmek sevindirici :)

Bu alevin hiç kimsenin canını yakmadan kırmadan söndüğünü görmek sevindirici :)
sayın by lent biz hiçbir zaman hiç kimseyi kırmak canını yakmak için uğraşmadık
herşeyden önce kendimizi bilen insanlarız çok şükür EGO larımız yok
ALLAH kimseyi bencil ve ukalaca davranmak durumuna düşürmesin
SAYIN ÖKSÜZÇOCUK tanda hararetli geçen tartışmada kıracak üzecek tavrım olduysa çok özür dilerim
NOT: cümlemizin ramazan ayında yaptığı ibadetlerin ALLAH C.C tarafından kabul edilmesini dilerim
hayırlı ramazanlar
SAYGILAR

sayın by lent biz hiçbir zaman hiç kimseyi kırmak canını yakmak için uğraşmadık
herşeyden önce kendimizi bilen insanlarız çok şükür EGO larımız yok
ALLAH kimseyi bencil ve ukalaca davranmak durumuna düşürmesin
SAYIN ÖKSÜZÇOCUK tanda hararetli geçen tartışmada kıracak üzecek tavrım olduysa çok özür dilerim
NOT: cümlemizin ramazan ayında yaptığı ibadetlerin ALLAH C.C tarafından kabul edilmesini dilerim
hayırlı ramazanlar

SAYGILAR
Sorun yok efendim ; her zaman böyle bilgi paylaşımlarına - atışmalara - varım :) ; yeterki amacımız eksik ve yanlış bildiklerimizi düzeltmek ve sağlıklı bilgi paylaşımı olsun ; hayırlı ramazalar.....

Forum istatistikleri

Konular
129,325
Kullanıcılar
451,772
Son üye
QFaruk

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri