Nükleer Santral Kurulsun Mu?

bence kurulsun..

istedikleri kadar önlem alsınlar yine kazaları engelleyemezler... en büyük patlama ve en fazla sızıntı dalında rekor kırarlar...

kontroller ne kadar çok olursa olsun biizm Türklerde ki bize bişey olmaz mantığı çok olduğu için kurulmasın

Nükleer santral kurulsun ona karşı değilim. Fakat yenilenebilir enerji kaynakları dururken öncelik nükleere verilmemeli. Ülkemizdeki rüzgar potansiyelinin %1'ini kullanamıyorken üstelik; bir rüzgar türbininin 3-4 ay gibi kısa bir sürede kurulum ve ömrünü tamamladığındaki söküm masrafını amorti ettiğini ve hammaddesinin rüzgar (yani bedava) olduğunu düşünürsek neden hala beklendiğini anlayabilmiş değilim.
Bakım masrafı olarak yılda sadece 1-2 teneke gres yağınından başka birşey gerekmediği ve ömrünün 25-30 yıl olduğu , doğaya hiçbir şekilde zarar vermediği düşünülürse bana hak vereceğinizi umuyorum.

Katılmamak mümkün değil...

Kaynak çok, üretim yok..Biz öncelikle mevcut kaynaklarımızı kullanmayı öğrenmeliyiz.. Mevcut kaynaklar yetersiz geliyorsa o zaman belki ve belki düşünülebilir..

Japonya gibi programın ve disiplinin hakim olduğu ülkelerde bile patlama söz konusu ise Türkiye'de sonuçları düşünmek bile istemiyorum..

Deprem riskinin düşük olduğu bölgede mutlaka kurulmalıdır

Deprem riskinin düşük olduğu bölgede mutlaka kurulmalıdır

Türkiye'de o imkansız Deprem olmayacak yer yok asya ve avrupanın arasında avrupa asyaya doğru kayıyor afrikada bir yöne doğru kayıyordu böyle bir konumda Türkiye'de deprem olmayacak yer olmaması imkansız... yerel fay hatlarınıda unutmamak gerek...

arkadaşlar bunun teknolijik gelişme yada ekonomik karı esasen söz konusu bile değil böyle bir nükleer santralin 7 yıllık işletme maliyeti tesin kendi maliyetine eşit oluyor aslında en pahallı enerji desek yeri var insalar bunu sadece şukadar gıram uranyumdan bukadar megavat üretiliyor diye düşünüyor pekiya gerçek işletme bedelleri öyle bir teknolojinin,prosesin devamlılığını sağlamak için gereken masraflar üstüne üstlük çöpünü atamıyorsun yok edemiyorsun

ABD''deki Maine Yankee reaktörünün ilk kuruluş maliyeti 281 milyon dolardı. Ama ülkenin Enerji Bakanlığı'nın hesaplarına göre, kapatılma maliyeti 2 milyar dolar. Üstelik atıklar için sürekli depolama alanı da yok. Atıkların yüzlerce yıl başında durulması gerek. Bu da ayrı bir maliyet

Forum istatistikleri

Konular
128,941
Kullanıcılar
451,121
Son üye
hasanyenıdogan27@hotmail.

Yeni konular

Geri