Nikko Rc Araba Arıza

Arıza nerde olabilir ?

• rc arıza

Oy: 0 0.0%
  • arıza nerde

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Bende sıkıntının kumandada oldugunu düşünüyorum ama emin olmak için detaylı incelemek lazım. O kadar bilgim yok. Ancak amatör bilgimle şunu söyleyebilirim.

Verici devreleri spektrum analizör ve osiloskop olmadan ayarlanamaz tamiri zordur.

Bu konu hakkında 1 metre içerisinde çalışıyor ise şahsi fikrim verici cihazının ürettiği sinyali yükselten en sondaki antene ulaşmadan önceki transistör yani gücü arttırıp kontrol alanını genişleten transistörde sorun oldugunu düşünüyorum.

şunuda fark ettim. birde kumanda off durumda kapalı iken , araçtaki pili full şarz ediyorum.aracı on duruma alınca pili 2 saat içinde bitiyor.yeni fark ettim arabada ufaktefek sesler cıkıyor. ara motor teklıyerek çalısıyomus gııbı sesler cıkartıyor ama gitmiyor

Oyuncak kaç senelik pilleri değiştir dene, artık sağlıklı değil deşarz ediyor.

KARDEŞİM BATARYADA SIKKINTI YOK. BAYAT DEĞİL. 25 KM HIZ YAPAN BİR ARAÇ (650mA kapasiteli ) 20 dk götürmez. elektronıkte hata var

arkadaşlar sıkıntı kumanda da değil onu anladım :) sıkıntı arabada. yani bataryası takılı iken on durumuna aldıgımda arka motor ve servo motorda ufak çaplı hareketler meydana gelıyo. tık tık gıbı tetıklemeli hareketler var. aracı elıme aldıgım zaman anlasıldı. yerde iken o hareketleri kestiremedim. cunku cokufak hareketler. arac agır oldugundan anlayamadım o durumu. araçta ne arızalı olabılır

tamer , transistörlerden sanki bir sıvı akmışta kurumuş gibi. yağlı gibi duruyor. onumu kastediyosun?

bişi fark ettim. araçtan kristali çıkardıgım zaman, elimde veya bir iletken demirle plaketin altındaki lehimlerden bir tanesine dokandıgım zaman araç çalısıyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,084
Kullanıcılar
451,379
Son üye
memis.dincsoy@berkeotomas

Yeni konular

Geri