Nixie saat

Tüpün üst kısmındaki küçük çaplı boruyu vakumlama amaçlı yapıyorlar ısıyı görünce içindeki havanın büyük miktarı boşalıyor gibi geliyor

O borudan içerideki havayı vakumluyorlar diye düşünüyorum.

Evet aynen dediğiniz gibi. Tüp'te ısınınca içerideki havanın büyük miktarı kendiliğinden dışarı çıkıyor.Kalan havanın sakıncası var mı? bilmiyorum.
Öğreniriz hocam :) İnternet elimizin altında, el oğlu bilgi de saklamıyor :)
Bülent hocamın ulaşamadığı bilgi de yok, biz bulamazsak o kesin bulur ;)

Hocam kesinlikle vakumluyorlar . ince boruyu oturttuğu düzeneğe bakarmısınız. 3:54 dakikada ve 4:09 da tüplerin sağ tarafındaki boru masaya monte edilmiş

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    329.7 KB · Görüntüleme: 8
Hocam kesinlikle vakumluyorlar . ince boruyu oturttuğu düzeneğe bakarmısınız. 3:54 dakikada ve 4:09 da tüplerin sağ tarafındaki boru masaya monte edilmiş
Evet haklısınız.Tabi bu konuyu daha detaylı araştırmak gerekiyor.Şu andaki bilgilerimizle yapılabilir görünüyor.Tüplerin emisyonlarını da ölçmek gerekecek.

Eski dergilerde bir çizim görmüştüm basit vakum aleti olarak çeşmeden akan su kullanılmakta (gerçi israf). Elalem böyle kullanıyor ne diyeyim resimdeki gibi. Zaten flaman yanınca ortamda kalan oksijeni de tüketir, vakumlu mekanda da elektrik rahatça iletilir.
download.jpg

Eski dergilerde bir çizim görmüştüm basit vakum aleti olarak çeşmeden akan su kullanılmakta (gerçi israf). Elalem böyle kullanıyor ne diyeyim resimdeki gibi. Zaten flaman yanınca ortamda kalan oksijeni de tüketir, vakumlu mekanda da elektrik rahatça iletilir.
Soğutucu ekowat'ıda olabilir su israf etmeden:)

Buradaki tüp test cihazını almayı düşünüyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,293
Kullanıcılar
451,726
Son üye
Starter2024

Yeni konular

Geri