otomasyon lamba sönmesi sorunu

abdullah06

Üye
arkadaşlar otomasyonla çalısan lambalar bir anda kendi kendine sönüyor neden olabilir bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
toprak problemi olduğunda böyle sıkıntılar olabilir fakat detaylı yazarsan sevinirim.Beslenen fazlar neler buda önemli.yani R fazından veya diğer fazlara fazla yüklenilmiş olabilir.Otomatlar atıyormu bilgisini vermen gerekli.

sigorta panosuna R.S.T FAZLARI giriyor evet dairede topraklama yok dogrudur ayrıca voltajda cok düşük Şebeke voltajı 170 volt 180 volt veya daha aşşagıyada düşebiliyor otomatlar dediginiz sanırım sigortalardan bahzediyosunuz eger sigortalardan bahzediyosanız sigortalar atmıyor ama otomasyonun lambalar söndükten sonra geri yakabiliyoz bilgilerinize aydınlatma otomasyonu konusunda daha yeniyim bilgi sahibi olmayada çalısıyorum teşekürler

otomasyon dediğin ne marka ve nasıl bir sistem var detaylı yazarsan daha iyi olur. bu durumda sigortaların atmaması lazım zaten
ikincisi voltajda dediğin gibi bir düşme oluyorsa kontrol cihazı devreden çıkıp resetliyor olabilir. kontrol cihazlarını UPS hattından beslemeniz problemi çözer, zaten doğrusuda budur otomasyon panoları (plc tarafı) mutlaka UPS hattından beslenmeli aksi taktirde gerilim dalgalanmalarında bu tip problemler olur dahada kötüsü kontrol cihazı komple bozulabilirde.

kullandığın cihazı bilmiyorum ama enerjisi kesildiğinde aldığı komutları sıfırlıyor olabilir. bunun için mümkünse bi deneme yap sistem normal çalışıyorken kontrolcihazlarının enerjisini kes 3-5 saniye sonra tekrar aç, normalde yanan lambalar yanıyormu yoksa hepsi söndümü. sonuçtan haberdar edersen sevinirim.

Son düzenleme:
sistem akıllı bina sistemi degil sadece ışıkları bi panelden kontrol etme yani dimmer gibi bişi bende bu işe yeni başladıgım için ayrıntılı olarak cözemedim binalar şuan inşaat halinde sadece örnek olarak yaptıgımız bi daire var orada bu sistem var ama diger dairelerede yapılacak yaptıgımız sistem odadaki spotlara sigorta panosundan bir linye geliyor sarkıtlara ayrı bir linye geliyor bi odaya 5 adet linye geliyor gelen her linyeden bişeyer yanıyor ve 1 tane cat 5 sigorta panosundan cıkıyor ve anahtararı paralel olarak dolanıyor ve son odada linye sonlanıyor kullanılan cihazlar berker marka bide isterseniz msnden konusalım isterseniz benim msn [email protected] ister siz ekleyin isterseniz msn verin ben sizi ekleyim

benim tahmini o sönen lamba üzerine fazla yük biniyor ondan olabilirmi

Berker: Catalogue

yukarıdaki linkte berkerin kataloğu var model hangisi bilemiyorum, maksimum anahtarlama akımları yazılı ona göre bağlantıları yükleri kontrol et.

yada direk berkerin türkiye ofisiyle iletişime geç, malzemeyide onlar vermiştir muhtemelen.

Berker ofis adresi:
Berker Elektronik Ürünleri ve Akılı Ev Otomasyon Sistemleri Ticaret Limited Şirketi
Derya Sokak No. 7/4, Moğulkoç iş Merkezi,
34734 Sahrayıcedit/ Kozyatagı /Kadıköy/ Istanbul
Telefon: +90 (0) 216 - 38 66 416
Telefaks: +90 (0) 216 - 47 86 424

sayın sambay ilgi ve alakanız için cok teşekkür ederim

sistemde voltaj dediğin gibi düşükse sistem kendini korumak için devreden çıkar ,tabiki sonradan sistemi açtığında ilk kalkınmada yüksek voltaj geldiği için sistem çalışır bu tür devrelerin hepsinde sistemi korumak amacıyla yapılan bir işlemdir

sigorta panosuna R.S.T FAZLARI giriyor evet dairede topraklama yok dogrudur ayrıca voltajda cok düşük şebeke voltajı 170 volt 180 volt veya daha aşşagıyada düşebiliyor otomatlar dediginiz sanırım sigortalardan bahzediyosunuz eger sigortalardan bahzediyosanız sigortalar atmıyor ama otomasyonun lambalar söndükten sonra geri yakabiliyoz bilgilerinize aydınlatma otomasyonu konusunda daha yeniyim bilgi sahibi olmayada çalısıyorum teşekürler

merhaba arkadaşım diyorsun ki lambalar sönüyor bunun nedeni anladığıma göre zaman ayarlarını kontrol et sönmesi için bi komut geliyodur ayrıca takip et her zaman aynı sahattemi sönüyor yoksa farklı sahatlerdemi bide güneş sensörü varmıdır aydınlatmada varsa eğer güneş sensörüde yapabilir kısa devre yok kaçak yok ya paroğramsal bişey vardır yada dediğim gibi güneş sensörü varsa ona bak

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri