parsic yardım

grafitix

Üye
merhaba arkadaşlar parsicte pic 16f876 kullanarak bir program oluşturdum oluşturduğum programı hex dosyasına dönüştürmek için mplab te açıyorum build yaptığım zaman hata veriyor hata mesajı aşağıdaki gibidir

MPLINK 4.20, Linker
Copyright (c) 2008 Microchip Technology Inc.
Error - section '.org_0' can not fit the absolute section. Section '.org_0' start=0x00000000, length=0x0000085e
Errors : 1

program üzerinde compare kullanıyorum son kullandığım compare sildiğim zaman hata vermiyor bu konu hakkında bilgisi olanlardan bilgi rica ediyorum

selam ben mpasmwin kullanıyorum bi sorun olmuyor.mplab ın içinde var bu program.parsicte setting altında programlar bölümüne girip mpasmwin programının yerini gösterip okeyleyeceksin.daha sonra yaptıgın projeyi f10 tuşu ile compile edebilirsin.
iyi çalışmalar..

hocam ilgin için teşekkür ancak benim sorunumm biraz farklı yaptığım programı mplab ta derleyip daha hex dosyası olarak pic e gönderdim ancak programa ilave olarak compare ekledim (parsicte) daha sonra tekrar asm formatına çevirmek istedim ancak yukarıda bahsettiğim sorun çıkıyor compare objesini sildiğim zaman sorun kalkıyor ???

parsic ile hazırladığım programlarda programı öyle bir hazırlamak istiyorumki elektrik kesilip geldiğinde pic kaldığı yerden devam etsin...Acaba mümkün mü ?? bu söylediğim...

Hala bu sorunun cevabını merak ediyorsan bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim

Yanlız çalıştırmak istediğin programdan biraz bahsetemen gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
129,268
Kullanıcılar
451,683
Son üye
ufuk ÇENGELCİK

Yeni konular

Geri