PC'ler ve teknolojik sohbetler.

odamın şekli bozuk hoparlçrlerin kabloları da kısaköşelere koyamıyorum köşede kolon var zaten...
WhatsApp Image 2023-07-19 at 14.06.53.jpeg

IMG_20230731_165716.jpg

piranha 7822 ile devam yerim yok.

35$ a sıfır DVD oynatıcılar satılıyor. O DVD ile CD de çalabilirsin.
Müzik temini ise zamanla olup, DR gibi mağazalarda zaman zaman indirimli ürünler bulursan kapabilirsin.
Ben Antalya ışıklardaki DR ile ahbap bile olmuştum. Her tatile gittiğimde 8-10 tene CD alıyordum.
Bi alternatiflere bakayım o halde. Amplinin ön paneline uyumlu da bulursam mükemmel olur :)

odamın şekli bozuk hoparlçrlerin kabloları da kısaköşelere koyamıyorum köşede kolon var zaten...

piranha 7822 ile devam yerim yok.
Şöyle ki,
Yerleşim çok fark ediyor. Ben hoparlörleri diğer odaya taşıyınca seste iyi anlamda değişme oldu. Hala olması gerektiği yerleşimde değiller ama yine de fark var. Ama bu fark hacmi büyük kabinlerde daha fazla hissediliyor olabilir bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 100001
Linux Mint 21,2 Victoria kullanıyorum tavsiye ederim .
Donanım bilgilerini de yazsaydın bi kıyaslama yapardım.
Ben geçenlerde eski laptop da NANE KDE, CINNAMON ve XFCE sürümlerini ayrıca UBUNTU STUDIO ve LUBUNTU sürümlerimi test ettim.
US ve LUBUNTU genel olarak ilk kurulumdan itibaren stabil ve kararlı. Ama NANE sürümleri birkaç gün sonra kendiliğinden düzeliyor. İlk kurulumda ecik kasıyor.
Hatta 4-5 sene önce kurup ta beğenmediğim KDE sürümü diskini takmıştım barut gibi açıldı ve şıkır şıkır çalıştı. Kurduğumda pek beğenmemiştim :D
Aradığım bilgi, yeni nesil donanımlarda özellikle 10 nesilden sonraki işlemcilerdeki linux davranışları nası.
Şu an kullandığım masaüstü LUBUNTU. 2019 yılında kurmuşum.
SYS.png

lspci
00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 60h-6fh) Processor Root Complex
00:00.2 IOMMU: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 60h-6fh) I/O Memory Management Unit
00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Stoney [Radeon R2/R3/R4/R5 Graphics] (rev ea)
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Device 15b3
00:02.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 60h-6fh) Host Bridge
00:02.1 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 60h-6fh) Processor Root Port
00:02.3 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 60h-6fh) Processor Root Port
00:03.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 60h-6fh) Host Bridge
00:08.0 Encryption controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Carrizo Platform Security Processor
00:09.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Carrizo Audio Dummy Host Bridge
00:09.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 15h (Models 60h-6fh) Audio Controller
00:10.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB XHCI Controller (rev 20)
00:11.0 SATA controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SATA Controller [AHCI mode] (rev 4b)
00:12.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB EHCI Controller (rev 49)
00:14.0 SMBus: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SMBus Controller (rev 4b)
00:14.3 ISA bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH LPC Bridge (rev 11)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Stoney HT Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Stoney Address Maps
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Stoney DRAM Configuration
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Stoney Miscellaneous Configuration
00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Stoney PM Configuration
00:18.5 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Stoney NB Performance Monitor
02:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros QCA9377 802.11ac Wireless Network Adapter (rev 31)
confickerbelasi@Lenovo-IdeaPad-S145-15AST:~$ lscpu
Mimari: x86_64
İşlemci işlem-kipi: 32-bit, 64-bit
Address sizes: 48 bits physical, 48 bits virtual
Bayt Sıralaması: Little Endian
İşlemciler: 2
Çevrimiçi işlemci(ler) listesi: 0,1
Sağlayıcı Kimliği: AuthenticAMD
Modem ismi: AMD A6-9225 RADEON R4, 5 COMPUTE CORES 2C+3G
İşlemci ailesi: 21
Model: 112
Çekirdek başına iş parçacığı: 1
Soket başına çekirdek: 2
Soket(ler): 1
Adımlama: 0
Frequency boost: enabled
İşlemci en yüksek MHz: 2600,0000
İşlemci asgari MHz: 1300,0000
BogoMIPS: 5190.10
Bayraklar: fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36
clflush mmx fxsr sse sse2 ht syscall nx mmxext fxsr_opt pdpe1gb rdtscp l
m constant_tsc rep_good acc_power nopl nonstop_tsc cpuid extd_apicid ape
rfmperf pni pclmulqdq monitor ssse3 fma cx16 sse4_1 sse4_2 movbe popcnt
aes xsave avx f16c lahf_lm cmp_legacy svm extapic cr8_legacy abm sse4a m
isalignsse 3dnowprefetch osvw ibs xop skinit wdt lwp fma4 tce nodeid_msr
tbm perfctr_core perfctr_nb bpext ptsc mwaitx cpb hw_pstate ssbd ibpb v
mmcall fsgsbase bmi1 avx2 smep bmi2 xsaveopt arat npt lbrv svm_lock nrip
_save tsc_scale vmcb_clean flushbyasid decodeassists pausefilter pfthres
hold avic v_vmsave_vmload vgif overflow_recov
Virtualization features:
Sanallaştırma: AMD-V
Caches (sum of all):
L1d: 64 KiB (2 instances)
L1i: 128 KiB (2 instances)
L2: 2 MiB (2 instances)
NUMA:
NUMA düğümü(leri): 1
NUMA düğüm0 işlemci: 0,1
Vulnerabilities:
L1tf: Not affected
Mds: Not affected
Meltdown: Not affected
Mmio stale data: Not affected
Retbleed: Mitigation; untrained return thunk; SMT disabled
Spec store bypass: Mitigation; Speculative Store Bypass disabled via prctl and seccomp
Spectre v1: Mitigation; usercopy/swapgs barriers and __user pointer sanitization
Spectre v2: Mitigation; Retpolines, IBPB conditional, STIBP disabled, RSB filling, P
BRSB-eIBRS Not affected
Srbds: Not affected
Tsx async abort: Not affected
itlb multihit: Not affected

Forum istatistikleri

Konular
129,166
Kullanıcılar
451,517
Son üye
sunucum

Yeni konular