Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
forumda 2 konuda ortayı bulamayacağız ; bir tanesi bu diğeri https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/nükleer-santral-kurulsun-mu.3/page-63#post-720758

ilk konumuz için ben bugün hidayete ereceğim Allahın izniyle, korkum gördükten sonra başıma gelecek olanlar :)
Organ mafyası falan olmasın :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
telefonu kapalı :(

Gok tasi dusmesinden iyidir. Telefonu kapali olabilir diye sebeb belirtecektim cok siradan olabilir diye yazmadim di :D:D:rolleyes:o_O

Gok tasi dusmesinden iyidir. Telefonu kapali olabilir diye sebeb belirtecektim cok siradan olabilir diye yazmadim di :D:D:rolleyes:o_O
Serkan hocam saat 8 gibi döndüler. Motorun mucudi amcasi istanbuldaymis cuma gunu gosterecekmis. Bekleriz bizde :)

Hadi hayırlısı hani diyorum keşke yüzümüz kara çıksada şu 27. sayfada güzel bi sonuç çıksa.

Tüm bilinen fizik kuralları alt üst olsa Türkiyeden çıkan mücit dünyayı sallasa..

Kütle çekim kanununu bilirsiniz. Yer çekimi en büyük örneğidir. Ya da güneşin dünyayı yörüngesinde tutmasını sağlayan kuvvet. İki atom birbirini küçük de olsa sonu olmayan bir kuvvetle çeker aksi ispatlanmadıgı surece. Burada da ömürlü olsa da bir çekim var. Ömürlü olmasi sonlu olmasi demektir. Yani baştan sona üstünde barındırdığı enerjiyi harcaması durumu söz konusu.

Emek veren arkadaşlara tavsiyem yapamazsın diyen dar görüşlü olup kendini gerçekçi zanneden arkadaşlara kulak asmayan. Zira gerçek ile doğru farklı kavramlardır. Bu zatlar bunu karıştırmakta. Kendi doğrularını gerçek ile karıştırıyorlar. Mıknatısların bir kuvvete sahip olduğu aşikar.

Hız kontrolü soran arkadaş. Mıknatısların motordan uzaklaşması ve yakınlaşması hızı etkiler. Onu da boşver. Frenleme koy. Yavaslamak için frene bas. Hızlanmak için frenden çek bu kadar basit. Sonsuz hareket elde edilsin de emek veren arkadaşların tek derdi hız kontrolü olsun.

Arkadaşlar rabbim yardımcınız olsun. O ki sonsuz kudret sahibi olandır. Bu evrende sonsuza örnekler vardır. Belki bir tanesine de siz ulasacaksiniz.

Kolay gelsin.

Sent from my MI MAX using KontrolKalemi Forumu mobile app

Mübarek Cuma yı iple çekeceğim vallahi :))
Sayın Vecivicivokke siz de eğer bu sistemi görme imkanı bulursanız gecikmeden foruma resim filan yollayın ki üzerinizdeki risk azalsın , bizlere dağılsın

Perendev motorunun mucidi dolandiriciliktan hapse girdi bu tur seylei yaptigini idda edenler onun izinden gidenlerdir eger varsa bir somut gercek gostersin insanlik ve dunyanin gelecegi icin lakin fosil yakitin bitmesini beklersek ortada dunya diye bi gezegen kalmicak

Sayin @hotcehamber inde dedigi gibi bende somut elle tutulur bir belge calisan bir cihaz gormek istiyorum.

Afaki videolarla bu isler atip tutmakla olmuyor.

konuyla ilgili daha öncede yazmıştım herşey mümkündür bu konuda çalışan arkadaşları kırmayalım ve saygı duyalım her geçen gün ilginç ve değişik şeyler icad ediliyor.Belki tek bir noktayı hepimiz kaçırıyoruzdur ve onu bir kişi bulacaktır.Neden bizden birileri olmasın biz sadece bilinen fizik kanunlarına göre konuşuyoruz.izah edilemeyen bir çok konu var örnek dünya üzerinde meydana gelen her patlamadan kaos ve yıkım meydana gelirken en büyük patlamadan yani bing bang den düzen meydana gelmiştir.bunu kim nasıl izah edecek bütün gezegenler ve güneşler ve galaksiler milyonlarca yıldır dönüyor ne enerjileri bitiyor nede yavaşlıyorlar.Yani benim inancıma göre ilim sonsuzdur bu günkü bilgilerimiz şu anda çok geridir Allah çalışana araştırana emek edene veriyor.Mücadele edenleri tebrik ediyorum olur veya olmaz .Saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri