power suplly de güç problemi

e-a-g-l-e-

Üye
power suplly kullanarak oto teybi çalıştırdım fakat teybin ışıklarında dalgalanmalar war bi artıyo bi azalıyo sürekli bide teybi açınca powerın fanı yavaşlıyo biraz neden olur acaba bunu düzeltmenin bi yolu varmı ?

muhtemelen düşük güçlü bi güç kaynağı kullanmışsın zaten tesisatın kuvvetliyse anfi de isteyecek böyle bi durumuda her power supply kolay kolay karşılayamaz

power suplly kullanarak oto teybi çalıştırdım fakat teybin ışıklarında dalgalanmalar war bi artıyo bi azalıyo sürekli bide teybi açınca powerın fanı yavaşlıyo biraz neden olur acaba bunu düzeltmenin bi yolu varmı ?

DC 24V mu verdin, teyp kaç amperle çalışıyordu?

genelde ses çıkış entegreleri mosfetlerle yapılır entegreyi yakmış olabilirsin.

üzerinde yazan değerlerle (Voltaj/amper) çalıştırmayı bir dene normal çalışıyorda olabilir. power supllyın değerleri teybin kini karşılamada yetersizde olabilir.

hiç hoparlör filan bağlamadan denedim yine aynı oluyo. teyp 4x40w power 250w 10A

DC 24V mu verdin, teyp kaç amperle çalışıyordu?

genelde ses çıkış entegreleri mosfetlerle yapılır entegreyi yakmış olabilirsin.

üzerinde yazan değerlerle (Voltaj/amper) çalıştırmayı bir dene normal çalışıyorda olabilir. power supllyın değerleri teybin kini karşılamada yetersizde olabilir.

hayır 12v dc verdim teyp 4x40w lık, power 250w 10A ama teybin üstünde amper değeri yazmıyor

Kardeş tahminim pc power supply kullanmışsın, kullanmadıysanda farketmez. Senin teybinin gücü P=4x40=160W civarındadır. Bundan dolayı sesin sonuna kadar yüklendiysen ve güç kaynağın bu 160w lık güç talebini karşılayamıyorsa dediğin dalgalanmalar olur. Eğer bilgisayar poweri kullanıyorsan ortalama kalitede bir kaynak +12V için yaklaşık 8A akım veriyor. Bu durumda P=UxI formülünden elde edeceğin güç en fazla P=12x8 ==> P=96W yapar ki bu da teybinin ihtiyacı olan gücü karşılamaz. Büyük ihtimalle problemin güç kaynağından kaynaklanıyor. Eğer elinde kaliteli bir kaynak olursa bu problemi halledersin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,201
Kullanıcılar
451,565
Son üye
ceyranci_hy

Yeni konular

Geri