Rüzgar Türbini için Alternatör Yapımı

Statoru gövdeden çıkarmaya gerek yok. Zaten çıkaramazsınız da. Gövdeye hidrolik presle yerleştirilmiştir.
Rotor çapını ölçme şekli doğrudur. Ben resimde net göremiyorum, çapı kaç mm. ?
Rotorun bir de uzunluğunu ölçerseniz stator uzunluğunu da bulmuş oluruz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arşivimi karıştırınca öncelerden yaptığım bir alternatörün bobin sarımlarının resmini buldum. Fikir vermesi açısından veriyorum.

rotor çapı 4,5 ; rotor uzunluğu 5,8-6 aralığında hocam. hala bobin söküyorum.

Bu da bitmiş hali.

elinize sağlık hocam. teoride hepsini anladım ama uygulama kısmında yardımlarınıza çok ihtiyacım olacak.

Resime bakıyorum 4,5 cm.den daha fazlaymış gibi geliyor. Kumpasdaki ölçülere bakıyorum doğru olduğuna inanıyorum.
Çapı bayağı küçükmüş. Neyse artık mıknatıs ölçüsünü ona göre yapacağız.

"Uygulama kısmında yardımlarınıza çok ihtiyacım olacak"
Ben de zaten onun için buradayım.

Son düzenleme:
hocam çok özür dilerim yanlış ölçmüşüm rotor çapı 6,2 cm ; rotor uzunlugu da 7,5 cm.

Hah.. işte şimdi oldu. Rahatladım valla..

Hay ömrüne bereket sayın by lent. Ben de resimdeki kumpasın yanağına bakarak ölçmeye kalktım. İlerdeki çizgiye bakmayı akıl edemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…