Raptorex cnc kullanan var mı ?

veli dayı

Üye
pcb kazıma delme işlemi için bu firmadan makine almayı düşünüyorum benzer bu şekilde firma var mı yada kullanan var mı aramızda tecrübeli arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim...

https://www.raptorextech.com/raptorex-mini-slient/#

umarım rakamları doğru okuyorsundur 40k (kırkbin dolar +kdv) benim şahsi servetim onun yanında çerez parası kalır.

40 bin dolar değil TL yazıyor sitesinde
ama 40 bin tl bile olsa makinede kullandıkları malzemeler + işçilik + kar = 40 bin tl etmez bence.

makineyi kendiniz yapmayı düşünün bence

40 bin dolar değil TL yazıyor sitesinde
ama 40 bin tl bile olsa makinede kullandıkları malzemeler + işçilik + kar = 40 bin tl etmez bence.

makineyi kendiniz yapmayı düşünün bence

valla üstad doğrudur mutlaka ama bilemedik işte makinenin hassasiyeti önemliymiş öyle diyorlar benimd emekanik bilgim fazla yoktur kaldık öylece...

Amac pcb delme ve kenar kesme /oyuk acma ise en uyduruk makine bile bu isi layiki ile yapar.

Fakat PCB kazima dendigi zaman on kere dusunmek gerekir.

Iki yol arasina ne kadar kesik atabiliyor haliyle en ince ne kadar yol olusturabiliyor. Bu cok onemli.

Bir de tamam kaziyor da kac mm yi kac sanieyede kaziyor. Iste bir makinanin fiyatini bu son soylediklerim beliliyor.

Amac pcb delme ve kenar kesme /oyuk acma ise en uyduruk makine bile bu isi layiki ile yapar.

Fakat PCB kazima dendigi zaman on kere dusunmek gerekir.

Iki yol arasina ne kadar kesik atabiliyor haliyle en ince ne kadar yol olusturabiliyor. Bu cok onemli.

Bir de tamam kaziyor da kac mm yi kac sanieyede kaziyor. Iste bir makinanin fiyatini bu son soylediklerim beliliyor.
kesinlikle çok haklısınız .... bana 1 ay önce felan 48 bin tl fiyat verdiler. kargo içinde

pcb kazıma da hassasiyet önemli olduğu için bizde lazer cnc de karar kıldık. ama onunda kendine göre avantajı dez avantajı varmış tecrübeli arkadaşlar öyle dedi benimde nacizane aklıma şu geldi pcb devreyi lazer cnc ile basacan asite atacan delme için cnc makine de delecen ama masraflı olur herhalde ??

Lazer ile PCB pozlayip ardindan asitle eritmek, tek tuk hoby tarzi isler icin uygundur.

Eger ayni pcbden fazla sayida basacaksaniz lazer uygun secim degil.

Serigrafi ve kuru film tekniklerini kolayca ogrenebilirsiniz. Delme ve kesme/oyma icin de mini cnc router kullanabilirsiniz.

Bence kazimayi aklinizdan gecirmeyin.

Lazer ile PCB pozlayip ardindan asitle eritmek, tek tuk hoby tarzi isler icin uygundur.

Eger ayni pcbden fazla sayida basacaksaniz lazer uygun secim degil.

Serigrafi ve kuru film tekniklerini kolayca ogrenebilirsiniz. Delme ve kesme/oyma icin de mini cnc router kullanabilirsiniz.

Bence kazimayi aklinizdan gecirmeyin.
üstad benim niyetim piyasaya pcb işi yapmak öyle çok profosyonel değil ama en azından numune pcb leri yapmak istiyorum.
serigrafi yöntemine baktım onun için özel atölye tarzı yeriniz olmalı özel bir ışık sistemi oluyor efendime söylim teferruatlı iş. kuru film nasıl onu pek bilmiyorum. şu an için 66 elektronik baskı devre kağıdı aldım ütü ile güzel sonuç çıkıyor birde toneri muadil olsa daha güzel olacak..

evet kazıma işi sıkıtılı diyor herkes youtubede bir eleman var emre konca diye adam bilmiyorum para mı alıyor ne yapıyor bu işden üzerine basa basa kazıma ile pcb yi tavsiye ediyor hatta raptorex in reklamını yapıyor... işin içinden çıkamadım ???

Forum istatistikleri

Konular
129,461
Kullanıcılar
452,018
Son üye
umutkaymak

Yeni konular

Geri