Sıfırlama

ibrhmyvz

Üye
Selamın aleyküm öncelikle ustalarım..Size şöyle bir sorum olacak yeni taşındığım binada kaçak akım takamadim tutmuyor.Sifirlama yapılmış eski bina koruma amaçlı beyaz eşyamı vs ne takmaliyim trimbox felan iş yapar mı? Fikirlerinizi bekliyorum...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Selamın aleyküm öncelikle ustalarım..Size şöyle bir sorum olacak yeni taşındığım binada kaçak akım takamadim tutmuyor.Sifirlama yapılmış eski bina koruma amaçlı beyaz eşyamı vs ne takmaliyim trimbox felan iş yapar mı? Fikirlerinizi bekliyorum...

Binanın topraklaması varmı ?
Varsa .
Prizlereden veya diğer nerede varsa sıfırlamaları sökülüp toprak kablosu prizlerin topraklamasına bağlanır .
ve kaçak akım koruma rölesi takılabilir .

Binanın topraklaması varmı ?
Varsa .
Prizlereden veya diğer nerede varsa sıfırlamaları sökülüp toprak kablosu prizlerin topraklamasına bağlanır .
ve kaçak akım koruma rölesi takılabilir .
Hocam evde değil binanın panosunda yapılmış muhtemelen
Daire içinden bahsediyorum. Daire içinde sigorta kutusu/pano adına ne dersen yok mu?
Var da daire ne alaka hocam binanın panoda yapılmış muhtemelen işlem

Sen evine tak röleyi. Röle öncesinde sıfırlama varmış yokmuş ilgilenmez sonrasıyla ilgilenir. Evinde sıfırlama yapıldıysada iptal et.

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,931
Son üye
yilmazatis

Yeni konular

Geri