S7 1200 PLC ile ilgili

infiltrate

Üye
S7 200 ler ne zaman kalkıcak?

s7 1200 lerle çalışan bir sorunla karşılaşan varmı?

Ben s7 1200 ü öğrenmek için kendime bir set alıcam, dikkat etmem gereken noktalar nelerdir.?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kendim Cevaplayım

cevap 1- s7 200 lerin 2012 sonunda üretiminin sona ereceğini bi yerlerden okudum fakat piyasada bulunmaya devam edicek, ama fiyatları git gide artıcak diye birşeylerde duydum

cevap 2-s7 1200 leri programlamak için kullandığımız TIA portal Windows 7 de windows xp modda çalışıyor ama PLC programını PLC ye yükleyemezsiniz hata veriyor. sadece programı kurcalıycaksanız kurarsınız. Ama Paneller programlanıyor. Sanal Windows kurarak bu problemi aşabilirsiniz.

cevap 3-Eğitim seti alırken dikkat etmen gereken bişey yok, yetlililer plc leri değiştirmiyor. Yani Ben AC/DC/rly yerine DC/DC/DC alabilirmiyim dediğinizce cevap hayır oluyor. Yazılımı Full, Eğitim Cd si ingilizce, 24 dc kaynağınlada ekranı çalıştırırsınız başka bir şeye ihtiyacınız yok....

Bildiğimde öğrendiğimce yazmaya çalıştım... Yanlışım varsa düzeltirsiniz...

Teşekkürler...

ben kullandım s7 1200 ıle herhagk bı rproblem olmadı gayet kullanıslı

Kendim Cevaplayım

cevap 1- s7 200 lerin 2012 sonunda üretiminin sona ereceğini bi yerlerden okudum fakat piyasada bulunmaya devam edicek, ama fiyatları git gide artıcak diye birşeylerde duydum

cevap 2-s7 1200 leri programlamak için kullandığımız TIA portal Windows 7 de windows xp modda çalışıyor ama PLC programını PLC ye yükleyemezsiniz hata veriyor. sadece programı kurcalıycaksanız kurarsınız. Ama Paneller programlanıyor. Sanal Windows kurarak bu problemi aşabilirsiniz.

cevap 3-Eğitim seti alırken dikkat etmen gereken bişey yok, yetlililer plc leri değiştirmiyor. Yani Ben AC/DC/rly yerine DC/DC/DC alabilirmiyim dediğinizce cevap hayır oluyor. Yazılımı Full, Eğitim Cd si ingilizce, 24 dc kaynağınlada ekranı çalıştırırsınız başka bir şeye ihtiyacınız yok....

Bildiğimde öğrendiğimce yazmaya çalıştım... Yanlışım varsa düzeltirsiniz...

Teşekkürler...

bende almayı düşünüyorum bu setten daha önce s7 200 kullandım yazılım olarak değişikler neler örneğin timer counter larda falan bariz bi değişim varmı

Temel komutlar aynı olmasına rağmen ufak ufak değişiklikler var. Mesele TIMER komutlarındaki TON da ET diye bir bölüm eklemişler açıklamasından anladğıma göre ayarlanan süreye yaklaşık erişim süresi diye bir olay fakat oraya ne yazdı isem kabul etmedi.

Bakalım araştırmaya devam..

s7-1200 gördüğüm en kullanışlı plc programı bilginiz dahilinde herşey yapabilirsiniz.

şu anda ben de program hakkında bili topluyorum. timer için bir değişiklik söyleyebilirim. s7 200 de T32 T37 gibi tercih yapmamız gerekiyordu, ona göre de zaman ayarları değişiyordu. şimdi seçim yapmaya gerek yok, zaman ayarı için de direk 32 saniye için 32s, dakika için de 2m şeklinde ayar girebiliyoruz. ben PLC yi ve programı sevdim gayet kullanışlı.
ayrıca touch panel ile ilgilenmek isteyenler için aynı program yardımıyla KTP serisi panelleri programlayabilirsin. pencereler yardımı ile PLC programı ile panel programı arasında geçiş yapabiliyorsun. bu da avantaj sağlıyor.

arkadaşlar kesinlikle mütiş bir plc şuan versiyonu yükseltildi eski versiyonda upload ve ileri geri alma özellikleri yoktu set alırken yeni versiyon olmasına dikkat edin

tia portal kullanıyosanız 32bit lik bir işletim sistemine ihtiyaç duyacaksınız, yeni nesil laptopları düşünecek olursak genelde hepsi 64bit, bu yüzden aklınızda bulunsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri