s7 200 inverter modbus

cafcaf89

Üye
Merhaba. elimde s7 200 ve delta vfd-s 1.5kw inverter bulunmakta. inverter 9600 baud,7,even,1 protokolü ile çalışıyor. frekans bilgisi göndermek için PLC ye yazmam gereken kaynak program lazım. yani en basitinden bir program yeter. delta PLC dvp14ss ile kontrolü yaptım fakat s7 200 de bir türlü örnek bulamadım. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba. elimde s7 200 ve delta vfd-s 1.5kw inverter bulunmakta. inverter 9600 baud,7,even,1 protokolü ile çalışıyor. frekans bilgisi göndermek için PLC ye yazmam gereken kaynak program lazım. yani en basitinden bir program yeter. delta PLC dvp14ss ile kontrolü yaptım fakat s7 200 de bir türlü örnek bulamadım. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekürler

Hocam hiç denemedim ama sana yöntemini soyleyebılırım. S7-200 içerisine modbus rtu master kodunu gommen lazım.

Bunu s7-200 un freeport ozellıgını kullanarak yapabılırsın ve bır blok halıne getırebılırsın

S7-200 endirek adresleme yöntemiyle iki plc arasında master slave çalışma aşağıdaki linte verilmiş. Umarım işine yarar.
Siemens Industry Online Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

Benim anladığım (sadece yorum yapıyorum böyle bir uygulamam olmadı) sen bu linte sadece master tarafını kullanacaksın. Data bloğa vw0 dan itibaren yazdığın kodların kullanacağın inverterin frekans bilgisi için gerekli olan kodları olması gerekiyor. Artık sonrasında birkaç deneme yaparak sistemi anlaşılacağına inanıyorum.

OOO konu çok eskimiş :)

Son düzenleme:
Linkte verilen anlatılmış bende buna benzer bir örnek yapmıştım sanırım 2yıl önce ....

1. si ki benim tavsiyem değil bu . Oturup MBUS_MSG bloguna benzer bırsey yazmaya calısma cok zaman alıyor ve sonunda olmuyo mutlaka bırseyler.:)

2. si MBUS_MSG blogu ıle gereklı ayarlar gırılerek (Parity,BounRade,Node,StopBit, Port) gibi özelliklei girilerek s7 200 hangi portundan hangi adresteki biliyo sorgulamak istersen sorgulayabilirsin.

3. sü ise bu blok para ile siemens tarafından satılmaktadır.(Bir siemens klasiği) :)

Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
129,177
Kullanıcılar
451,529
Son üye
Ramazan Çelikten

Yeni konular

Geri