Sadece Tek Prize Toprak Hattı Yapma

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Mevcut topraklamada sorun olursa evdeki kaçaklar nereden yolunu izler nerelerde hangi kazalar meydana gelir görürsünüz. Topraklamada sorun yoksa dediğiniz gerçekleşir. Ama topraklamada sorun olursa o zaman görürüz ne olacağını!
Madem mühendis ve mühendisler odası birliğinin kararı bu yönde! bu uygulamaları neden binalarda göremiyorum? Neden doğalgaz topraklama tesisatı ile konut topraklaması ayrı!
Niye topraklamalar binalarda boş kablolara bağlanıyor? Niye uygun kesitte bakır kazık çakılmıyor? Neden topraklamada uygun kesitte kablo kullanılmıyor? Niye yeni binalarda prizlerin topraklama klemesinde kontrol kalemi ışık yanıyor? Denetim nerede? Neden? Neden? Neden?
Bu haldeyken yani canım ülkem bu haldeyken senin gibi arkadaşların kararlarına güleyerek saygı duyuyorum. (konut topraklaması ile doğalgaz topraklamasını bir olması kararı)

Mevcut topraklamada sorun olursa evdeki kaçaklar nereden yolunu izler nerelerde hangi kazalar meydana gelir görürsünüz. Topraklamada sorun yoksa dediğiniz gerçekleşir. Ama topraklamada sorun olursa o zaman görürüz ne olacağını!
Madem mühendis ve mühendisler odası birliğinin kararı bu yönde! bu uygulamaları neden binalarda göremiyorum? Neden doğalgaz topraklama tesisatı ile konut topraklaması ayrı!
Niye topraklamalar binalarda boş kablolara bağlanıyor? Niye uygun kesitte bakır kazık çakılmıyor? Neden topraklamada uygun kesitte kablo kullanılmıyor? Niye yeni binalarda prizlerin topraklama klemesinde kontrol kalemi ışık yanıyor? Denetim nerede? Neden? Neden? Neden?
Bu haldeyken yani canım ülkem bu haldeyken senin gibi arkadaşların kararlarına güleyerek saygı duyuyorum.
Neden leri su cumlemden sonra siz aciklayin isterseniz.
Bir elektrikci okullarda hic alakasi olmayan dersleri verse o ogrencilere yazik olur degil mi?

Yukarıdaki saymış olduğum nedenleri ve daha birçok nedenleri hataları! elektrikçi hata yapıyor ve de bir sınıf öğretmeni buluyorsa elektrikçilere büyük ayıp olur bence!
Sözün bittiği yer bence!

Bahsettiğiniz farklı kazıkların mahsuru konusunda nette yeterince bilgi dokuman var , inceleyebilirsiniz . Ayrıca elektrikçinin eşek tayfasından birilerine denk gelmeniz bütün bir camiayı tu kaka yapabileceğiniz anlamına gelmez. Biz kalkıp eğitim sisteminin yanlışlarıyla sizi ya da başka öğretmenleri itham etmiyoruz.Ayrıca haşlanması gereken birileri illa ki varsa elektrikçileri okullarda yetiştiren meslektaşlarınız bence.....

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz farklı kazıkların mahsuru konusunda nette yeterince bilgi dokuman var , inceleyebilirsiniz . Ayrıca elektrikçinin eşek tayfasından birilerine denk gelmeniz bütün bir camiayı tu kaka yapabileceğiniz anlamına gelmez. Biz kalkıp eğitim sisteminin yanlışlarıyla sizi ya da başka öğretmenleri itham etmiyoruz.Ayrıca haşlanması gereken birileri illa ki varsa elektrikçileri okullarda yetiştiren meslektaşlarınız bence.....
Elektrikçilik sadece okuldaki öğretmenlerle mi oluyor? O okullardaki teorik bilgilerle iş bitiyor ha....Bas bağırıyordunuz hani okuldaki teori bilgilerle bu işler olmaz eline tornavida pense alman birilerinin yanında çalışman lazım diye..
Ayrıca eğitim sistemindeki aksaklıkları da dile getirebilirsin. Biz her şeye açığız sen meraklanma...

Ben de okullarda sinav sistemine karsiyim. Ezberci egitime karsiyim. Sinavlarda defter kitap serbest birakilarak ogrencinin ezber yapmasi degil arastirma yapmasi saglanmalidir. Ben elektrikci olarak bunu gordu isem öğretmenler goremedi ise ne oldu simdi butun ogretmenlr suclu mu oldu. Ben sizin gibi butun ogretmenleri suclamayacagim sadece isi ogrencilere hizmet etmek iken kendi isini yapmayip baskasinin isine burnunu sokan sonra da sizin isiniz yanlis derken kendi isi duzgun olmayan ogretmenlere laf soyluyorum.
Biz elektrikciler zaten yanlis yapilan uyyulamalari gorup dogrusu bu olmalidir diye yaziyoruz burada. Sonra kalklim kendi isi tum islerden berbat olan biri cikip diyor ki sizin isinizdeki yanlisi ben gordum diyor.
Nikinizden anladigim kadariyla antep de öğretmen siniz. Dogu da egitim sistemi neden kotu. Neden doguda egitim sistemini duzeltmek varken elektrigi duzeltmeye calisiyorsunuz. Elektrik oldururse egitimsizlik daha fazla zarar verir. Neden cocuklara dogru duzgun egitim verilmesi icin caba hrcamiyorsunuz. Isin siyasete girmemesi icin uzatmayacagim, bugun okullarin tatil edildigi dogu ilcelerinde bulundum ve egitimin duumunu gozumle gordum. O zaman ogretmenler olarak hepiniz mi suclusunuz. Liseye gelen ogrenci turkce yazamiyorsa tum sinif ogretmenlri mi suclu.
Bu konu boyle uzar gider sonra da konu tartismalardan kapatildi diye yazi gelir :)
Herkes kendi işine baksin, siz ogretmen forumlarinda egitim sistemini duzeltin bizde burada elektrikteki yanlislari duzeltelim.
Saygilar.

Elektrikçilik sadece okuldaki öğretmenlerle mi oluyor? O okullardaki teorik bilgilerle iş bitiyor ha....Bas bağırıyordunuz hani okuldaki teori bilgilerle bu işler olmaz eline tornavida pense alman birilerinin yanında çalışman lazım diye..
Ayrıca eğitim sistemindeki aksaklıkları da dile getirebilirsin. Biz her şeye açığız sen meraklanma...
Hocam size iyi günler iyi dersler diliyorum , çok tadı kaçtı bu mevzunun....

Bir öğretmen ne yapabilirse yaparız Allah'ın izniyle. Siz hiç meraklanmayın. Doğudaki, batıdaki, kuzeydeki veya güneydeki eğitim sistemindeki sıkıntıları her zaman konuşuruz öğretmen arkadaşlarıyla. Elimizden ne gelirse yaparız güzel ülkemde.
Alçak Mühendis bak bir noktada buluşuyoruz. Aksaklıkların olduğu ve denetimlerin eksik olduğu bir yerde daha da tehlikeli işlere girişmeyelim. Önce her şey dört dörtlük olsun sonra istediğiniz yeri birleştirirsiniz.
clear.png
clear.png
:p

Forum istatistikleri

Konular
129,163
Kullanıcılar
451,511
Son üye
mustafa?

Yeni konular

Geri