Salondaki lamba yanmıyor.

gkocsoy

Üye
Salonun iki ucunda iki tane avize var. Duvarda 2'li bir anahtarları var. Avizelerden biri yanıyor ama diğer yanmıyor. kontrol kalemi ile yanmayan avizenin kablolarını kontrol ettiğimde her iki kabloda da elektrik gözüküyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Faz faz oldugu icin lambayida patlatmis olabilir. Biri faz biri nötur olacak. Avizeye faz-faz geliyor.

Sırf merakımdan o konuyu da komple okudum. Ve gördüm ki; yardımlaşmayı seven bir milletiz. Öyle ki; Emin olmadığımız konularda bile acaba demeden yazabiliyoruz.

Lütfen bu tür sorulara cevap verirken iki kez düşünelim;
1-
Soruyu soran elektrikçi mi...? Cevap: Eğer elektrikçi olsaydı bu soruyu sormazdı...!
Zira yardım edelim derken adama cesaret verip hayatını tehlikeye atabiliriz.
2- Elektrikçi olmayan birine bu tür bir yardım etmek, Arıza için tamirciyi arayan birine Ustanın arızayı telefonda tarif ederek yaptırması gibi bir şeydir. Sizce yaparlar mı...?
1- ELEKTRİKÇİNİN İŞİNİ ELEKTRİKÇİYE BIRAKINIZ. Zira elektrik size ikinci şansı vermeyebilir.
2- ELEKTRİKÇİ ESNAFI DA ETTEN KEMİKTENDİR VE GEÇİNDİRMESİ GEREKEN BİR AİLESİ VARDIR...
NOT: Ben memurum....

Son düzenleme:
Arkadaşın elektronik işi ile uğraştığı bir kaç mesajından anlaşılıyor.

Soruyu soran arkadas notr gelmiyor ne demek diye cevap yazsaydi zaten yonlendirecegimiz yer mahallenin elektrikcisi olacakti..)

Öncelikle yardımcı olan ve olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.
Eleştiren arkadaşlara gelince;
Bu işlerle uğraşmak merak ister, merakınız yoksa elinizi bile sürmezsiniz. Merakı olmayanın da bu ve benzeri forumlarda işi olmaz. Evdeki ampülü bile degistirmeyi beceremeyen insanların olduğu bir ortamda öğrenmek isteyen insanlara bence yardımcı olunmalı.
Zaten verilen cevaplara göre bir cozum bulamaz isem kimi cagiracagimi biliyorum.
Son olarak bilgisini paylaşan arkadaşlar sayesinde evdeki birçok elektrikli eşyayı tamir ettim ve hala hayattayım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…