Salondaki lamba yanmıyor.

Yahu kardeşim nasıl teknik elemansınız ya...
1-Komütatörde nötrün işi ne....
2-Aynı odada bulunan iki lambanın nötrü aynı buata bağlı ise o noktadan sonrası için ortak olmazlarmı...
3-Ölü elektrik nedir yahu....???
Belliki nötr hattında bir sorun var.
Bu konuda bile bu kadar tartışıyorsak daha öğrenmemiz gereken çooook şey var.
1- komitator anahtarda demedim! Komitator devresinde!! dedim.yazdiklarimi iyi oku!..Devre! nin nedemek oldugunu anlatmama gerek yok sanirim.?
2- iki lambaya da notr ver de.hangi buattan verirsen ver!
3- olu elektrik tabirini piyasadaki bir cok elektrikcinin agzindan duyabilirsin..notr hattindan donus yapilamadigi icin notr iletkenindeki cansiz enerji olu elektrik diye tabir edilir eski usul..( bu tarz notr hatti arizalarinda) ..ne oldugunu sizde cok iyi biliyorsunuz.!!hic duymadiysaniz eger turkiyede filan yasamiyorsunuz sanirim!

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1- komitator anahtarda demedim! Komitator devresinde!! dedim.yazdiklarimi iyi oku!..Devre! nin nedemek oldugunu anlatmama gerek yok sanirim.?
2- iki lambaya da notr ver de.hangi buattan verirsen ver!
3- olu elektrik tabirini piyasadaki bir cok elektrikcinin agzindan duyabilirsin..notr hattindan donus yapilamadigi icin notr iletkenindeki cansiz enerji olu elektrik diye tabir edilir eski usul..( bu tarz notr hatti arizalarinda) ..ne oldugunu sizde cok iyi biliyorsunuz.!!hic duymadiysaniz eger turkiyede filan yasamiyorsunuz sanirim!
Haklısın Ustam ben yanlış biliyorum.....

Haklısın Ustam ben yanlış biliyorum.....
Siz yanlis biliyorsunuz filan demiyorum..sorunun ne oldugunu hepimiz biliyoruz.belliki notr iletkeni avize duyundan ya da buaattan gevsemis ya da kopmus..butun sorun bu..bu kadar basit bir konu buralara kadar geldi ya.hic birsey demiyorum.!

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,416
Son üye
avsukrugocer

Yeni konular

Geri