Samsung makine suyu ısıtmıyor hata kodu (he-1)veriyor

Murat_kar

Üye
Makine 3 yıllık garantisi bitti ertesi günü arızalandı. Samsungtan sağlam bi kazık yemiş olduk makine sinyal eşliğinde he-1 hatası veriyor. Hataya baktım ısıtıcı arızası diyor. Makinenin alt kapağını söktüm rezistans pompa motoruna bitişik sanırım seramik uçların oradan voltmetre ile ölçtüm 24 ohm veriyor sanırım bu parça sağlam. Makinede iki kart mevcut biri kapak üzerinde ekranın hemen arkasında diğer kartın üzerinde resimdeki gibi röle vb parçalar var bu kartın arızalı olup olmadığını nasıl anlarım başka bakmam gereken parça varmı, makine suyu ısıtamadığı için ya he-1 hatası veriyor yada suyu ısıtamadığı için devamlı aynı dakikada takılı kalarak yıkıyor yardımcı olursanız çok memnun olurum.
WhatsApp Image 2017-11-01 at 13.31.24.jpeg

Kartın üzerindekier çamur mu, nasıl çalışmış hayret! Kabloların arkasındakileri de lütfen resimleyin.

Kartın üzerindekier çamur mu, nasıl çalışmış hayret! Kabloların arkasındakileri de lütfen resimleyin.
Kartı komple söktüm tüm resimleri ekliyorum. Rezistans 24 ohm veriyor ve sıcaklık sensörü çalışıyor. Makine ilk suyu alıp devirdaim yaptığı sırada rezistans bacaklarında 218v volt görünüyor 1-2 sn sonra voltaj ölçülmüyor 15 dakika daha ölçtüm bazen anlık 18-20v verip voltaj kesiliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20171102_122903.jpg
    IMG_20171102_122903.jpg
    404.5 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20171102_122018.jpg
    IMG_20171102_122018.jpg
    516.6 KB · Görüntüleme: 42
Rezistansı süren röle yada benzeri birşey vardır.Onu kontrol edin.Sağlam mı?

Selamlar
isitiyi yokla belke delik var topraklamaya elektrik kaciriyor.
Isiticiyi yerinden cikarib bak belki kararma var.

Makinede kalan tüm suyu boşaltıp yan yatırdım rahat müdahale edebilmek için yerlersu içinde kaldı bu seferde oe hatası veriyor taşma sensörü hatası buda bu makina artık beni at diyor anlaşılan. Rezistans sarmal bir hazne içersinde ve motorla bütünleşik sökme şansım yok domino gibi herşey birbirine bağlı ne yazık ki...

Üstadlar oe hatasını hallettim ama şöyle bir durum oldu. Anakartı sökmüştüm geri taktım iki farklı program denedim bu sefer rezistans suyu kaynattı sonra makineyi geri topladım denemek için aynı programı ayarladım yine su soğuk bu makine sinir stres kaynağı oldu sizce sorun ne olabilir???

Ustalar makineyi fişten çekip bekleyince rezistans çalışıyor ikinci üçüncü yıkamada yine çalışmıyor fikri olan yok mu?

Kart besleme sorunu gibi ..

Forum istatistikleri

Konular
128,928
Kullanıcılar
451,098
Son üye
A.gvn

Yeni konular

Geri