sayaç çarpan değerleri

mesela akım trafosu oranı 1000/5 bu durumda çarpan 200 olur.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sizin bahsettiğiniz a t kompanzasyona aittir.sayaç çarpanı 1260 ise sizin ölçü og tarafındadır

arkadaşlar cümleten iyi çalışmalar;
cehaletimi mazur görün elektrikçi sayılmam fakat çalıştığım fabrikada teknik bölümlere bakıyorum, organize sanayideki fabrikamızda çarpan 1575 ve daha fazla geliyor faturada, bu çarpan ve fatura hesaplamasını nasıl yapabiliriz. fatura okumaya gelen arkadaşlarda bilmiyordu, elektrikçi arkadaşlarda bilmiyordu.
O.G Ölçü devrenizdeki gerilim trafolarının oranı 2000/5 ve akım trafosu oranı 20/5 ise çarpan doğrudur.yinede sayaç üzerindeki voltajın 100 volt olduğunu kontrol ediniz.Eğer 80, 90 volt yada daha düşük ise gerilim trafosu çarpanının değiştirilmesi gerekir, fazladan tüketim ödüyorsunuz demektir.

- - - Updated - - -

O.G Ölçü devrenizdeki gerilim trafolarının oranı 2000/5 ve akım trafosu oranı 20/5 ise çarpan doğrudur.yinede sayaç üzerindeki voltajın 100 volt olduğunu kontrol ediniz.Eğer 80, 90 volt yada daha düşük ise gerilim trafosu çarpanının değiştirilmesi gerekir, fazladan tüketim ödüyorsunuz demektir.

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Geri