Seri Bağlı lithium-ion pilin voltajını düşürüp akımını arttırma

Lütfen konuda ana mesjımı okuyun, bu devre cepte zaten
Ben bu devrenin ayarlısını yapmak istiyorum

Ne kadar alabilirim 5 voltta

Hocam 8 amper çıkışı çok düşük
O zaman Pil adedi artırılacak

Ayarlı drone sürücüleri var. Ama onlar bile bataryanın amperinden yüksek çıkış veremiyor. :)
Hocam sx mini gclass adlı cihazi ile 2.75 voltta anlık 48 amper çekebiliyorum. Eğer pillerimi molicel p26a kullanırsam cihazdan 66 amper çekebiliyorum
Tabi kullandığım tel rezistansına göre değişiyor

Verdiğiniz devredeki değerler (araştırma sonunda birkaç devrede gördüğüm) Mosfet IRLB3813 mosfete bağlı direnç 15 K.

Ekli dosyalar

• PWM-555 (1).jpg
    PWM-555 (1).jpg
    203.8 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
tamam o zaman iki seri bağlı pili pvm ile kontrol edebilirsin ama 30 A çıkış zaten çok saçma büyük bir değer o tarz bir iş için zira içerisindeki rezistans 0.2 ohm falan kantal mamul elinizde bulunan sony pilin tekini kullanarak da nargile gibi tüttürürsün onu.illede regülatör yapmana gerek yok yada pvm e işlemciye falan düz bağla işini fazlası ile halleder. gücü az gelirse rezistansını kısaltır fazla gelirse uzatırsın ayarlama içini de oradan yaparsın

tamam o zaman iki seri bağlı pili pvm ile kontrol edebilirsin ama 30 A çıkış zaten çok saçma büyük bir değer o tarz bir iş için zira içerisindeki rezistans 0.2 ohm falan kantal mamul elinizde bulunan sony pilin tekini kullanarak da nargile gibi tüttürürsün onu.illede regülatör yapmana gerek yok yada pvm e işlemciye falan düz bağla işini fazlası ile halleder. gücü az gelirse rezistansını kısaltır fazla gelirse uzatırsın ayarlama içini de oradan yaparsın
Yani hocam bu pwm dediğiniz şey mosfeti kullanarak gücü anahtarlıyor sanırım di mi

evet anahtarlama elemanı olarak ırf nin pmos ları kullanılabilir pwm kulanıldığı takdirde akım sizi tatmin edecek ölçüde arttırılabilir. voltaj yüksek oldukça akımın düşmesi sorun olmaz sonuçta alacağın güç olarak aynı gücü alabilirsin akım voltaj formülü açıklayıcıdır bakarsanız.yani iki pilin seri olarak verrdiği 8.4 voltun pwm ile ayarlanarak kullanılması sonucunda sonuçta optimum bir voltaj çıktısı alır akım da tatmin edici olur ama 50 amper de olmaz tabi

siz 30 amper veren 18650 pili yazın. Bizde öğrenelim.
Biraz iddialı konuşmuşsunuz. Buyrun bizim pilimiz 25A. 30A, 35A verenlerde var.

1699258993096.png

Forum istatistikleri

Konular
128,740
Kullanıcılar
450,808
Son üye
Efeclk00

Yeni konular

Geri