Sigorta Kutusu Değişimi

manager2

Üye
sigortalar eski tip [h=1]Buşonlu Sigorta[/h]
bunları yeni tip sigortayla değiştirirken neler yapmak gerekir incelikleri varmıdır

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tesisatınızada elden geçirirseniz daha ii olur kolay gelsin.....

evet halen buşonlu sigortalar olduğuna göre tesisatını elden geçir. elektrikçi değilsen yetkili bir ustaya gösterirsen iyi olur.özellikle topraklama K.A.R. TAKTIR.

nekadar zekisiniz siz ya ben bilmiyorum dimi değiştirtmeyi ben değişimin nasıl yapıldığını sordum ya anlat yada cvp yazma

nekadar zekisiniz siz ya ben bilmiyorum dimi değiştirtmeyi ben değişimin nasıl yapıldığını sordum ya anlat yada cvp yazma
bilemediğin ortada bide arkadaşlara trip atıyorsun. bilmediğin birşeyi yaparsan başına gelecekleri düşündükleri için arkadaşlar seni uyarmak istemiş.

öncelikle ana sigortayı kapat. sonra alttaki sigortaların bağlantıları v.s. sök. sigortalarını sök. sigorta rayı denen lavha var onu panoya sabitle mesela akıllı vida denilen vida ile yapabilirsin. sonra üstüne sigortalarını düz. sigortalarını aynı amper değerinde alırsan nasıl olur bilemem forumdaki abiler ne der onları bekle. sonra kablo bağlantılarını yap. bu kadar basit. ana sigortayı da değiştireceksen çok dikkatli olmalısın. çünkü faz ucu ile her an temas etme durumun var. zaten arkadaşlarda bu yüzden seni uyarma gereği duydular.

ben biliyorum demedim elektrikçi çağarıp değiştirtmeyi bende biliyorum dedim iyimisiniz algıda güçlükmü var bu forumda

forumda bişey yokda sen ilk önce kendi sigortalarına bi baktır.....elektrikle uğraşma...

ben biliyorum demedim elektrikçi çağarıp değiştirtmeyi bende biliyorum dedim iyimisiniz algıda güçlükmü var bu forumda
sayın manager2 madem elektrikçi çağırıp yaptıracaksın o halde niçin böyle bi konu açıyorsun.bizde senin sorduğun soruya karşılık izleyeceğin yolu gösterdik. sana şöyle yap dersek sende yaparken her hangi bi şey olursa diye yönlendirdik. unutmaki elektriğin şakası yoktur. slm.

Biz forumca her evinde pense tornavida olanın elektrikçi olmadığına inanan bir topluluğuz.Ve elektrik işinin şakaya gelmediğini biliriz.
Evdeki buşonlu sigortaları değiştirmenin inceliği yoktur.Ana beslemeyi kestikten sonra otomatik sigortaları monte edersin olur biter gibi gelsede
Yeni takılacak sigortalar için klemens rayı monte edilicek.Sigortaların giriş ve çıkış uçlarını karıştırmayacaksın gibi ince ayrıntılar var.
Sonuncu olarak biraz daha saygılı olabilseydiniz belki de bu forumda olupda yakınınızda oturan bir kişi size yardım edebilecekken bu hakkınızı kaybettiğinize inanıyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,875
Kullanıcılar
450,999
Son üye
tiny

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri