Sigorta

Tesisatçı geldi kaçak akım rölesini iptal edeceğim dedi biz de kabul etmedik geri gönderdik, kalitelisiyle değiştirin dedik..
Adam kabul etmiyor arıza çıkan yerde biz iptal ediyoruz diyor..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Türkiye'nin birçok yerinde bu sorun var. Bir sorun çıktığında KAKR iptal ediyorlar. Bizim buralarda da çok duyuyorum bunu.

Çevre şehircilik te müdür yardımcısı Elektrik Mühendisi tanıdığımız ona danışıp yol alacağız, herkesin evine böyle yapmış adam..
Ve bu sorun apartmanda çoğu dairede oluyor..

O sigortaya bağlı cihazları fişten çekip tekrar KAKR atıyor mu bakın. Eğer atmıyorsa cihazların birinde toprağa kaçak var demektir. Önce bunu yapın.

Çevre şehircilik te müdür yardımcısı Elektrik Mühendisi tanıdığımız ona danışıp yol alacağız, herkesin evine böyle yapmış adam..
Ve bu sorun apartmanda çoğu dairede oluyor..
Kardes mutahahit ucuz kalitesiz ne varsa takmis oraya..bunlar hayati onem tasiyan seyler.."role arada sirada atiyor "ise roleni degistir.sorunun cozulecek..defwlarca basimiza gelen bir durum..madem bu islerin icindesin kendin degistir..

O sigortaya bağlı cihazları fişten çekip tekrar KAKR atıyor mu bakın. Eğer atmıyorsa cihazların birinde toprağa kaçak var demektir. Önce bunu yapın.
Ayni seyleri en basindan beri papagan gibi tekrar ediyoruz ama arkadasin birsey yapmaya niyeti veya becerisi yok sanirim hocam.)..hayirli cumalar.

Röle dediğiniz gibi arada sırada atıyor babama dedim Siemens alacak ve taktıracağız.
Ben 2. sınıf öğrencisiyim olması gerekeni burdan okuyup söylüyorum, söylediklerinizi dün yaptım ama sigorta zaten arada atıyor o yüzden mi değil mi bilemedim, size de teşekkür ederim...

Röle dediğiniz gibi arada sırada atıyor babama dedim Siemens alacak ve taktıracağız.
Ben 2. sınıf öğrencisiyim olması gerekeni burdan okuyup söylüyorum, söylediklerinizi dün yaptım ama sigorta zaten arada atıyor o yüzden mi değil mi bilemedim, size de teşekkür ederim...
Arada sırada atıyorsa öncelikle dediğiniz gibi simens gibi kaliteli marka ile değiştirip sonucu bildirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,977
Son üye
sertan345

Çevrimiçi üyeler

Geri