sigorta

salih25

Üye
merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık 2 yıldır kullandığım daha önce hiç sorunu olmayan fırınım 35-30 dakika çalıştıktan sonra dışarıdaki ana sigorta atıyor.(içerdeki sigorta atmıyor)Fırını farklı pırizlerde denedim sonuç aynı .Fırın dışında aynı pirize farklı elektrikli alet kullanınca sigorta atmıyor.Fırının servisi ile görüştüm fırın arıza olsa hemen atardı 25 30 dakika çalışan fırın arızalı değildir diyor
elektrikçilere danıştım net bir çözüm alamadım.
yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sigortayı değiştirmekle işe başlayın. Sorun çözülmezse fırını söküp dağıtmak lazım. Saygılar.

merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık 2 yıldır kullandığım daha önce hiç sorunu olmayan fırınım 35-30 dakika çalıştıktan sonra dışarıdaki ana sigorta atıyor.Fırını farklı pırizlerde denedim sonuç aynı .Fırın dışında aynı pirize farklı elektrikli alet kullanınca sigorta atmıyor.Fırının servisi ile görüştüm fırın arıza olsa hemen atardı 25 30 dakika çalışan fırın arızalı değildir diyor
elektrikçilere danıştım net bir çözüm alamadım.
yardımcı olursanız sevinirim.
atan sigortamı karolesimi acaba slm

karole ne bilmiyorum atan dışarda elektirik sayacın altındaki sigorta teşşekürler..

Sigortalar kullanım süresine göre atma karakterislikleri değişir. Arkadaşları dinleyin bir üst sigortayı takınız. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka termal olarak tesisatınızı kontrol ediniz.

arkadaşım ana sıgortanı degiştirmende fayda var benımde 62 a sigorta atıyordu gıttım 40 a taktım atmıyor sımdık ıcındekı mekanızma bellı bır yıl sonra esneme yapabılıyor

Sigortayı değiştirmekle işe başlayın. Sorun çözülmezse fırını söküp dağıtmak lazım. Saygılar.
sigortayı değiştirdim bir süre atmadan normal çalıştı şimdi sigorta hemen atıyor

sigortayı değiştirdim bir süre atmadan normal çalıştı şimdi sigorta hemen atıyor

Fırını prize taktıgın anda mı atıyor yoksa fırın çalışmadan mı? Detaylı bilgi vermen lazım. Eğer fırını çalıştırdığın anda atıyorsa besleme kablosu ve rezistansı kontrol edilmesi gerekir. saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
129,202
Kullanıcılar
451,567
Son üye
ismldem1r

Yeni konular

Geri