Sigortadan gelen ses neden olur

Nerden itibaren kontrol ettireyim sayaştan itibaren mi?
Ana Pano'dan kontrol edilmeli, ama şunu da söyleyeyim, Klima içerisinde bir bağlantı gevşemişte olabilir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ana Pano'dan kontrol edilmeli, ama şunu da söyleyeyim, Klima içerisinde bir bağlantı gevşemişte olabilir.
Klima ilk çalısınca aşırı gürültülü motor sesi ile başlıyor servise onuda sordum klimada ki 6.motor devreye giriyo dediker onuda anlamadım

Dimmerli ısıtıcılarda bu tür ses problemi olabilir. Darbeli akım çekilmesi sebebiyle. Klimaya paralel omik yük bağlayarak ses azaltılabilir.

Klima ilk çalısınca aşırı gürültülü motor sesi ile başlıyor servise onuda sordum klimada ki 6.motor devreye giriyo dediker onuda anlamadım
Ben 6. motor ifadesini ilk kez duyuyorum.

Dimmerli ısıtıcılarda bu tür ses problemi olabilir. Darbeli akım çekilmesi sebebiyle. Klimaya paralel omik yük bağlayarak ses azaltılabilir.
Hocam Sigortada ses olması kabul edilemez.

Ses çok garip geliyo trafolarda duyardık ya o kadarda olmasada degisik bi ses geliyo cızırtı desek degil

Merhabalar bir konuda desteklerinizi rica ediyorum.Arçelikten ekolojik 18000btu A++ sınıfı klima aldım 10gün kadar günde 1-2saat kadar kullanıp başka bi ile 3ay gitmek zorunda kaldım daha sonra dönüşte havalar soguk diye klimayı sıcak modda açtım koridora geldigimde daire girişlerinde bulunan sigortaların bulundugu kutudan değişik bi ses geliyodu bende hemen klimayı kapatıp servisi aradım servis klimayı götürüp inceledi klimada sorun yok deyip geri getirdi tesisatınız sorun var dediler bina henüz 5 aylık ona ragmen iç tesisata baktırdım simens sigorta taktırdım ve hala o ses geliyor evde aynı anda ufo ütü fırın çalısıyo ses yok ama klima çalısınca o sesi duyuyorum nedeni nedir acaba Servis ic daire tesisatınıda sorun yok bu sefer nötr hattı falan dedi pekte anlamıyorum yardımcı olun lütfen
Çekilen akımı kontrol ettirin, anormallik olduğu görülecektir.
Komşu evden çekilen seyyar ile çalıştırılan klima o evdeki sigortada aynı sesi yarattığına göre faz, nötr, vs.vs araştırmak abesle iştigaldir.
Klima sorunlu..

Servisi ve uzman bir Elektrikçi'yi çağırıp sorunun aynı anda görüşülmesini sağlayın bence.

Dimmer devresinde şok bobini kullanılmamışsa yapar.

Yok hocam demek istediğim, o sorunun cihaz tarafında çoktan çözülmüş olması gerekirdi. Ama Arçelik söz konusu olunca herşey mümkündür.

Çekilen akımı kontrol ettirin, anormallik olduğu görülecektir.
Komşu evden çekilen seyyar ile çalıştırılan klima o evdeki sigortada aynı sesi yarattığına göre faz, nötr, vs.vs araştırmak abesle iştigaldir.
Komşu ev aynı binada ise ve Faz Hattı'nda veya Notr Hattı'nda bir sorun varsa bu bir sorun değildir mi diyorsunuz?

Son düzenleme:
Komşu ev aynı binada ise ve Faz Hattında veya Notr Hattı'nda bir sorun varsa bu bir sorun değildir mi diyorsunuz?
Evin 3 faz olduğunu nerden biliyoruz ki?
3 faz bile olsa evin diğer sigortalarından besleme yapıldığını ve hepsinde aynı hatayı aldığını söylemiş olduğundan o tezi baştan eledim.
Ayrıca komşu evin kliması sorunsuz çalışıyormuş.

Komşu ev aynı binada ise ve Faz Hattında veya Notr Hattı'nda bir sorun varsa bu bir sorun değildir mi diyorsunuz?
Nerdeyse tüm dairelerde klima var hic birinde sorun yokmus benim dairemde de sadece klima calısınca o ses gelmeye baslıyo

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,051
Kullanıcılar
451,323
Son üye
yunusemredoruk

Yeni konular

Geri