Sona yaklaştık (sigma cnc projesi)

Sadece hava üflenecekse salyangoz fanın çıkışı bile iş görebilir sanki

Arabalardan çıkan problemli turbolar (ufak bi tadilatla) iş görmez mi ?

@Suat_Korkmaz Abi dyson'ın yeni motoru çok iyiymiş 100 000 devir yapıyormuş, fanı da bu tip yüksek performans dizaynı.
dyson-motors-compared.jpg

Görür de modifiye etmek lazım. Turbonun bir tarafı motorun egzost portuna bağlı. Motordan çıkan egzost gazı turbonun fanını yüksek hızda döndürüyor. Turbonun diğer tarafındaki compressor wheel de bu tahrikle temiz hava çekiyor ve motorun diğer tarafından yakıtla karıştırarak motora basıyor. Yani turbonun egzost tarafını çıkarıp elektrik motoru takabilirsen olur tabi.

Bülent bilmiyorum bu motoru ama ilgimi çekti. Fırçalı motor ve 100 bin devir. İlginç gerçekten.

Bir link var mı?

ben hep link ipucu veriyorum aslında :), motor fırçasız digital deniyor yani invertörlü

buzdalabı motorunun tek cazip tarafı sessiz olması komprosörün sesi oldukça rahatsız edici. hava çıkışından çok azda olsa yağ atıyor olması dezavantaj mdf tablalar için ama basit bir düzenekle yağı tablaya ulaşmadan uzaklaştırmak mümkün olmazmı acaba. birde bu işlerle uğraşmak bazılarına göre boş gelebilir ama benim gibi hobi amaçlı uğraşılar için herşeyi hazır almanın hiçbir esprisi yok zaten hobi olan kısmı bu. elimde 30 barlık komprosör var ama hiç kullanmayı düşünmedim.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...u-ekovat-ile-kompresör-yapılırmı.22907/page-3

meşrubat şişesinden havatankı ve komprosör :)

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri