Sona yaklaştık (sigma cnc projesi)

Böyle bir şey yaparakda kullanılabilir.Yere basan ayak sayısının arttılması ve yere basan alanın tezgah ile en azından aynı ölçülerde olması bence daha iyi olur.

Ekli dosyalar

• cnc masa1l.jpg
    cnc masa1l.jpg
    100.2 KB · Görüntüleme: 103
Tekerin ucu ile yere basmasi farkli daha buyuk bir alanin yere basmasi ayri bu tur makinelerin altina teker konmaz. Tornanin hizli hareket eden eksenleri yokki oynasin. Rampa hizlari yuksek olan bir cnc nin savrulacagini dusunuyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hah bende aynını yazacaktım.. Mezdeke prova yapıyor sanabilirler.

tekerlekler frenli ama zamine basan yüzey alanını küçülttüğümüz için belki sorun yaşayabiliriz diye alternatif çözümler düşünüyorum mesela taşıma işlemi bittikten sonra bir vidalı ayalanabilir ayak olabilir makinenin yeri değiştirirken ayaklar yukarı kaldırılır sabitken indirilir. çalıştıktan sonra duruma göre bakacağız artık yada hiç ihtiyaç olmaz tekerlerin frenlendikten sonra yönleri zıt olarak ayarlanınca belki problem olmaz. yapım aşamasında böyle hareketli bir platform üzerinde olması birçok açıdan kolaylık sağlıyor.

Sıfır savrulma olmaz demiyorum. Her masa ne kadar savrulursa kadar savrulur diyorum çünkü tekerler kilitlendiğinde ayağında pabuç olan bir masadan farkı kalmıyor. Tekerler kilitlendiğinde yerinden oynatmak mümkün değil.

Tekerleri kilitlerken dışa doğru bakacak şekilde kilitlerse daha da mukavemetli olur.

ayak-teker.jpg Te bu lazım

oldukça basit acemei işi toz toplama fena sayılmaz iş görür gibi duruyor. tekrar nasıl boşaltacaksın diye sormayın şimdilik bu kadar :) orasını sonra düşüneceğiz

Ekli dosyayı görüntüle 31542

Ellerinize sağlık, böyle şeyler lazım paylaşıma :)

fikir mode : on -
Alt kısmı kesilip , huni şeklinde eğilip kalın poşet veya bez torba konulabilir ama zaten hemen dolmaz sanırım. ama en zahmetsizi eğer süpürgenin girdiği normal ağız kısmı kolay tak-çıkar şeklindeyse ters çevrilip dökülür , zaten çoğu ince talaş.

Hurdadan aldığım buzdolabı motoru ile sprey sıvı püskürtecek bir sistem yapmak istedim hava ile sıvıyı birleştirmesini düşünerek aldığım aparat pek işe yaramıyacak gibi. Sıvı deposundaki motorla buzdolabı motorunu çalıştırınca havanın bir kısmı sıvı deposundaki morora gidiyor. Bunu düşünerek çok küçük bir çekwalf almıştım yine çinden ama bozuk çıktı. Şimdilik ayrı ayrı kullanacağım gibi göeünüyor

20160421_174956.jpg

20160421_181226.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri