STEP 7 V11, WinCC V11 ve StartDrive V11 Hakkında?

bende win7 ultimate yüklü. Step7 v5.5 2010 simotion scout ve step7 2011 tia portal sorunsuz çalışıyor.......

hocam öğrenciym tez için "tia portal v11 pro" ile bi s7-300 uygulaması yapmayı dusunuyorum. eger programı netten indirebilecegim bir link biliyorsanız paylaşır mısınız? bu bana cok yrdımcı olur.

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Step 7 pro v11 i de indirip yükledim, wincc ile beraber yüklendi. Ama denemeye vaktim olmadı, step7 v5.5 ten daha farklı v11.

Kayıt defterini denedim olmadı. Dediğiniz programı indirdim ama wincc v11 pro yüklenmedi.

hocam Step 7 pro v11 i indirdiğiniz linki paylasabılır mısınız ben baya aradım bulamadım nette

Arkadaşlar Merhaba,

Wincc pro v11 yüklerken şu hatayı veriyor: " Message Queuing" . Bunu indirip kurdum ancak aynı hatayı vermeye devam ediyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

evet son yazdığım mesajla ilgili sorunu çözdüm. İnternetten indirilen message queuing programları işe yaramıyor. bunun yerine xp cd'sinden program ekle kaldırdan windows bileşenleri tıklanarak ilgili program yüklenmelidir.

Simatic WinCC 11.0 SP2 kuruyorum suan da tia portalla mı step 7 5.5 le haberleşecek. bide WinCCde tag atamanın kolay yolu varmı flexibledaki gibi direk sembol tablosuna ulasılabılıo mu ?

Merhaba Arkadaşlar;
Bilgisayarıma tia portal v11 kurdum fakat s7-1200 ve hmı panellerden başka donanımlar yok ben mi bir yanlış yaptım yoksa ek yazılımlarmı kurmam gerekiyor.

Bende de aynı problem var..

s7-1200 var.. Oysa ben s7-300 kullanmak istiyorum. Bir türlü s7-300'leri ekleyemedim. HMI kısmında herhangi bir problem görünmüyor. Eklemek istediğim TP1200'ü rahatlıkla ekleyip düzenleyebiliyorum. Ancak s7-300 cpu315-2dp'yi projeye dahil edemedim.Ve hmi'da tanımlı bir butona tag atayamadım. :s

Forum istatistikleri

Konular
129,332
Kullanıcılar
451,798
Son üye
Furkinigerze

Yeni konular

Geri