Step motor ısınma sorunu

motorlar 3 amper sen niye 3.2 veriyorsun ??
ayrıca step motorlar ısınarak çalışır
el değmeyecek kadar ısınma olmamalı normal bir ısınma varsa sorun yok

Sürücü dip switch ayarlarında 2.8A sonra 3.2A var ortası yok motorda 3A diye o şekil ayarladım 20 dk sonra el değmeyecek kadar ısınınca normal olmadığını düşünüyorum onun için sizlere sormak istedim

Dediğim gibi motor 3A olunca öyle ayarladım gidince 2.8A düşürüp birde öyle deneme yapacağım bakalım sonuç değişcekmi ayrıca ilginiz için teşekkürler

Arkadaşlar bu konu baya eskide kalmış ama çözümünü bende bulamadığım için buraya yazmaya karar verdim aynı arkadaşın dediği şekilde step motorlarım çok ısınıyor rolyef işlerken 20 dk sonra el değmiyor.
Step motor 2.2nm 3A
Motor kabloları Paralel bağlı
Sürücü tb6600 tek modül olan
Güç kaynağı 24v 20A
Adımlar 1/8 ayarlı sürücüdede 3.2A ayarlı
Ufak bir tezgah 40x40 işleme alanı var bu sitede öğrendiklerimle ve hiç bişey sormadan araştırarak sorunların hepsini bularak yaptım çok şükür fakat bitek bunu çözemedim belkide normal beni korkutuyo bilemiyorum şimdiden hepinize teşekkürler
Adım ayarını 1/4 e dusur bu standart ayardir. Buna görede diğer ayarları yap. Sonra yine görüşelim.

Evet var sizin geçtiğini yollardan bende geçtim.1/8 neyi ifade ediyor sizin için ? ...... bende ilk sizin gibi düşünerek 1/8 ile çok uğramıştim. Altından kalkamayinca profosyonel yardım aldım ve şimdi proglem yaşamıyorum. 24 volt ve 36 volt ile de denedim.36 volt biraz daha iyi ama genelde 24 yeterli amperide 3.2 nin bir altına düşüren. Birde paralel bağlantı demişsin sema olarak atarsınız bana ve step motorun tam model numarasini ?

Step motorlarım 57hs22 modeli
PARALEL BAĞLAMA

MAVİ+KIRMIZI: (A+) ; SİYAH+SARI: (A-)
KAHVERENGİ+BEYAZ: (B+) ; TURUNCU+YEŞİL: (B-)
Bu şekil bağladım motor kablolarını amperi düşürdüm yine ısındı şimdi sizin dediğinizi uygulayacağım motorların soğumasını bekliyorum

Motorlar sogusada sogumasada bu ayarı baz alın ve kullanın . Konuyu takip ediyorum kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri