Step Surucu, Kontrol Kart Seçimi; LPT mi? USB mi?

Hazır ve güvenilir kontrol kartına kargo dahil 25 dolar vermektense mi?

tamam, diyen gitti :) cinde fazlası ile daha iyisini yapıyorlar ne gerek var hangi devirde yaşıyoruz dimi :)

5 eksen robot kol (yeni) - YouTube

mert, bizde bunu yaptık, reklamcıda kesimine 45 tl verdik yarım saat sürmüştü. bir kaç yanlış fark ettik tekrar kesim yaptırdık yedek olsun diye iki tane kestirdik hatta sadece kesime 130 civarı bişey verdik. yaktıgımız 16f877 ler servo motorlar dahil toplam maliyeti bin tl yi bulmuştu :D
görmüştüm ben bunu ama nerede acaba, siz mi yaptınız bunu çok hoş.

görmüştüm ben bunu ama nerede acaba, siz mi yaptınız bunu çok hoş.

2007 de ODTU robot yarısmalarına 2008 de İTU robot yarısmalarına ve tuyap otomasyon fuarına katılmıstık. robot yarısmalarında derece alamadık ama orda olmak bile güzeldi :)

Allah razı olsun bereketler ihsan eylesin gönlüne göre versin.
Bir demlik çaya kırk takla atarım.
Elektronikden anlayan ve devrelerini kendi yapmak isteyenlere buralardan yardımcı olurum.

Kıyaslama yapmak isterseniz , 2005 de 4.5Nm motora (sürücüsüz) 850TL istemişlerdi...

Elektronikden anlayan ve devrelerini kendi yapmak isteyenlere buralardan yardımcı olurum.

Kıyaslama yapmak isterseniz , 2005 de 4.5Nm motora (sürücüsüz) 850TL istemişlerdi...

abi,elektronik bilgisi çok olmamakla birlikte tecrübe ve bilgi kazanmak için kendim yapmak isterim aslında ama hazırlar kadar saglıklı olmaz sanırım ve daha çok maliyet ve zaman alır diye düşünüyorum.

profesyonel seri mach3 için USB kart sürücüsüz olarak şahin rulmanda var 400 liradan satıyorlar Leafboy77 - Home linkindeki kart ama nema23 3A 2.2Nm motor için buna gerek yok. USB sürücüsü üzerinde kart olarak Şahin Rulman - 4 eksen USB CNC kontrol TB6560 sürücü kartı denenmiş mal. e-baydan gerek yok ya genderirler ya göndermezler, gümrükte de takılırsa kart parası kadar vergi çıkar bir abinnin başına geldi. bi arkadaşında kartı gelmiş adreste bulamadım diye geri gitmiş. en iyisi görerek almak. benim fikrim bu.

Bu arada ilk sayfadaki bu ileti havada kalmış yanlış anlaşılma olabilir, şahin rulmandaki 4 eksen USB CNC kontrol TB6560 sürücü kartı mach3 ile çalışmıyor bilginize.

Doğrudur abi şimdi bile nelere ne fiyatlar isteyenler var, sen tecrübelisin oturaklısın yaşını başını almışsın senden isteyemez de, toy görünce gözünün yaşına bakmayan ne esnaflar var. isteyenin bi yüzü...

...mach3 ile çalışmıyor bilginize.

Daha önce 3-5 kez yazılmıştı çalışmadığı , o yüzden olsa gerek ilgi görmediği.

Hangi kartla çalıştığı da yazılmıştı.
Hatta o kartın eski ama ücretsiz versiyonunun pcb si - 4550 hex i ücretsiz kendi sitesinde mevcut diye yazılmıştı.
Hatta o yazılımın çok marifetli olduğu filanda yazılmıştı.

usb kontrol kartı ve tb6600 kartlardan getirttim.Fakat usb kontrol kartında aktivasyon problemi yaşıyorum.orijinal aktivasyonunu yükledim 4-5 gün sonra serial kodu değişti.Satıcıyla temas kurdum bana seriale göre yeni bir aktivasyon yolladı.kısa bir zaman sonra tekrar değişti .bu olay 4 defa oldu.satıcı şimdiye kadar 50 den fazla kart satışı yaptım böyle bir şey olmamıştı diyor.şu anda benim aldığım usb kontrol kartının satışını çekti.Böylebir durumla karşılaşan varmı?

18f4550 mi o ??
üstünde ftdi usb serial chip var gibi sankii
bence arduino ile de yapılır yeterki dir enable vb. sinyalleri üretsin ve mach3 ile haberleşsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar
450,910
Son üye
Beyazıt_34

Yeni konular

Geri