Tablaya parçayı bağlama

benim işlediğim ahşap sistreli değil. Yani yüzeyinde 3mm farklar olan kalaslar. Dolayısıyla tablaya bile oturmuyor. Önce bir yüzeyi tarama, sonra ters çevirip arka yüzeyi tarama. Ancak sonra işleme başlayabiliyorum. Vakum tabla daha çok düz plakalarda işe yarıyor.

Aşağıdaki üründe iki piston'un arasındaki civataların ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı? ben hız ayar civatası gibi algıladım. Bir filtre var. Ve hava çıkıyor. Ona göre hızı değişiyor herhalde diye düşünüyorum. Bunu sökebilir miyim? Sökersem ne olur? Yerine tıpa yapmam gerekir mi?

TN16-10-Free-shipping-16mm-Bore-10mm-Stroke-Compact-Air-Cylinders-TN16X10-Dual-Action-Air-Pneumatic.jpg

http://tr.aliexpress.com/item/Free-..._1&btsid=843bef6f-998c-46cf-a04a-66c0f2e03898

Yastıklama için yumuşak baskı ve çekme için kullanılır bir nevi spindle motordaki ilk kalkış ve durmadan önce yavaşlayıp durması gibi

Parçanın siparişini vereceğim. Fakat emin olman için kuvvet hesabı yapmak istiyorum. CNC'nin yatay ve dikeyde malzemeye uyguladığı kuvvet motorun max NM değeri midir? Yoksa spindle ilerlerken başka bir kuvvet geçerli oluyor mu?

X ve Z eksenimde 2.2nm motor, Y eksenimde 3.5nm step motor bulunuyor. Spinde 18.000 devir.
Yani X cm2'ye 22kg, Y cm2'ye 35 kg kuvvet uygular diye hesaplıyorum. Fakat haliyle vektor toplamı çapraz oluyor. Çapraz olması Clamptan çıkmasına sebebiyet verir mi?

97myc0.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,947
Son üye
sitroen91

Yeni konular

Geri