Tablaya parçayı bağlama

Daha önce buna benzer konular geçti ancak pek rağbet görmedi.

Paylaşımı en az olan sorunlardan biri gibi.

Yandan sıkıştırma işi, eğer parçada esneme oluyorsa veya yuvarlaksa veya kavis varsa sıkıntılı.

Torna ayasının çapı yetiyorsa 3 veya 4 çeneli güzel ve hızlı çözüm gibi ama yukardaki saydıklarım yoksa.

Vakum olayı da benzer şekilde sanırım temas ettiği yüzeye tam oturacak. Örneğin şu parçanın alt dış kısmına marka işleyeceğinizi düşünün , ters olarak vakumla bağlayamıyoruz sanırım.

-not son yazılan soru içerir- @lydra :)

Ölçüler 350mm x 380 mm x 60 mm... Kullanıdığım uç 10 cm uzunlukta. Mengeneler gereksiz pahalı. Yeni örnekler bulduğum paylaşacağım gayet pratik.

evt aslında mengenelerdan daha pratik hatta
o kadar para vermektense bir hassas mengeneye..
aliexpressden böyle bir piston alıp
karşı ucunu alu dan makineye traşlatsanız gayet hassas olur.

ama kompresöre ihiyacınız olacak biliyorsunuz umarım

Kompresörü varmış zaten arkadaşın.Eğer işini görecekse @asenyurt un dediği gibi elinizde cnc de var alüminyum parçaları işleyip yapabilirsiniz.

Sigma profil kullanılarak da yapılabilir. Profillerin basınçlı kanal için uygun tasarlandığından bahsediyorlardı.

kompresarüde kendiniz yapın? sessiz olanlardan buzdolabı motoru kullanılabilir mi?

Abi benim kompresör geldi. Cora. Fakat ezik gelince geri gönderdim. Yarın öbürgün yenisi gelecek. Gelince bir süre kendi motoruyla. Daha sonra aynen @asenyurt 'un ki gibi buzdoloabı ekovatı bağlayacağım. O gelene kadar bu mengeneye bakayım dedim. Mengeneler gerçekten pahalı. Ve pratik değil. Benim bir modeli yapabilmem için parçayı 3 kez söküp tam sıfırlayıp takmam gerekiyor.

Şimdi aliexpresten sipariş vereceğim fakat ölçüleri var. Onu belirlemen gerekiyor. İnternettekilere dikkat ederseniz hep yüksek yapmışlar. Bunun sebebini ben şöyle anladım. Açılı kesmen için araya aparak koyup parça en alt noktalara kadar gömülebiliyor. Sizce yüksek olmasının avantajı ne olabilir?

Buzdolabı motoru (ekovat) aslında vakum pompası olarak da çalışabiliyor. Vakum için tasarlanmamış olsa da sağlıklı olarak vakum için de kullanılabiliyorsa, iş parçası bağlama sorununuzu vakum tablası da çözebilir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,100
Kullanıcılar
451,412
Son üye
Essamali

Yeni konular

Geri