Tam otomatik yıldız-üçgen devresi

ugurtuncat

Üye
Kolay gelsin arkadaşlar KOMSAN VEK 50 bir komprosorumuz var yıldız üçgen kumandası telemecanique plc ille kontrol edilmekte fakat diğer fabrikamızdan taşınırken kumanda devresinde bazı bağlantılar kopmuş..Bu nedenle bu kompresorun devre şeması gerekiyor..elinde olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi??

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hocam kopuk mopuk siz mevcut bağlantıyı bize yollasanız da biz de baksak.Merak ettim doğrusu.
Bir de Türkler malzemeden çalyor diyorlar.Adamlar yıldız üçgeni bile PLC ile yapmışlar.
Başta dedim acaba arkadaş yanılıyor mu,o plc değil de inverter mi diye.Web sitesinden baktım,tam otomatik kontrollü dual yıldız üçgen diyor.Ya da ona benzer şey.

motoru n bağlantısında köprüleri sök sonra kumanda devresinden gelen u v w ve u1 v1 w1 uçlarını ssırasıyla ve karşılıklı olarak motorun klemensine bağla hepsi bukadar

motoru n bağlantısında köprüleri sök sonra kumanda devresinden gelen u v w ve u1 v1 w1 uçlarını ssırasıyla ve karşılıklı olarak motorun klemensine bağla hepsi bukadar

valla helal olsun. ne güzel anlattın. tam bir teknik personel gibi.Maşşallah.bunu her yerde yapma. sonra nazara gelirsin.. :D

Bu işi bilen de bilmiyen de konuşuyor..

bence bilmeyenler konu açmasın arkadaşım ben sana yıldız üçgeni 3 farklı şemada çalıştırırım çok basit bunlar biraz çalışın yaaaa

Sayın üyelerimiz lütfen hitap tarzınıza dikkat edin. Herkes her konuyu sizin kadar iyi bilmiyor olabilir. Zaten biliyor olsa neden sorsun? İnsanların bilgilerini yargılamak için değil sadece doğrusunu öğretmek için yorum yazarsanız herkes bu bilgi alışverişinden kazançlı çıkacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,839
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri