Toprak ve nötr kısa devre

Cihaza gelen -24vdc ile toprak kablosu kısa devre bunun amaçı nedir

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
güzel insan sorunuzu biraz daha ayrıntılı sorar mısınız lütfen. olayda/ hikayede, arada çok büyük fark var. kısa devre mi olmuş? yoksa devre hazırlanırken eksi nane ile toprak birleştirilmiş mi?
Güzel insan söyle izah edeyim . Cihazın toprak yeri ile -24vdc yerini multimetre ile buzzer yaptığım zaman kısadevre olduğunu görüyorum .Cihaza herhangi bir kablo bağlı değildir

Güzel insan söyle izah edeyim . Cihazın toprak yeri ile -24vdc yerini multimetre ile buzzer yaptığım zaman kısadevre olduğunu görüyorum .Cihaza herhangi bir kablo bağlı değildir
ah be güzel insan, yine esnek ve ucu geniş bir cevap verdin. bazı durumlarda eksi voltajı sönümlemek için veya şase dediğimiz olay için bağlanılabilir. ama ben/biz cihaz ne bilmiyoruz, devreyi görmüyoruz ve en önemlisi senin gözünün gördüğünü görmüyoruz. ben/biz burada ayrıntı dedik mi, birden cihaz devlet sırrı oluyor. hani kafamızda neyi canlandıracağımızı bir bilsek, doğru deriz, hata var deriz. deriz de deriz. ama diyecek hiç bir şey ne görüyorum, ne de duyuyorum.

dc güç kaynağının negatif ucu toprak potansiyeline getirilir. dolayısıyla elektrik panosu ve makinenin gövdesi eksi polaritede olur. bundan sonra devrede veya kablolarda oluşabilecek izolasyon hatasında yani şasi-pozitif temasında sigorta açacak veya güç kaynağı kendini korumaya alacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
129,308
Kullanıcılar
451,748
Son üye
Suatttt06

Yeni konular

Geri