Traş bıçağı mı traş makinası mı?

Traş bıçağımı kullanıyorsunuz yoksa traş makinasımı?

• Traş bıçağı kullanıyorum

Oy: 14 77.8%
  • Traş makinası kullanıyorum

Oy: 4 22.2%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .
Usturayı sadece berberdeyken berber kullandı,ben hiç kullanmadım,Ustura Kemal :) adlı bir Türk kabadayısının fotoromanından usturayı tam olarak hatırlıyorum;),sadece ustura ismi bile söylenirken nedense tüylerimi diken diken ediyor,açıkça söylemem gerekirse.Bu arada klasik traş makinesi forumdaki ankette açık farkla en önde gidiyor,%78.6'e %21.4 şimdilik.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Hafta içi her gün tıraş olmam gerektiği için, tıraş makinesi kullanıyorum. Maksimum 3 dakika sürüyor. Suyun altında yada köpüklü , kuru fark etmeden tıraş olabiliyorsun. Boyun kısımlarında bazen bir iki tüy kalıyor onuda permatik türü bir jiletle alıyorsun. Klasik jilete göre yüzün daha az yıpranıyor. 3 günlük sakalda sorunsuz kesiyor ki benim sakallarımda çok serttir. Yeni nesil tıraş makinelerinde 1 haftalık sakalda bile çok büyük problem olmuyor. Tatil dönüşü 7-8 günlük sakalım var ise traş makinesi ile olabiliyorum. Jilete göre tavsiyem kaliteli bir tıraş makinesi kullanmaktır. Ben jiletle 10 dakikada anca tıraş olabilirken şimdi kansız kazasız 3 dakikada tıraşı olabiliyorum. Her gün tıraş olmak zorunda olan kişiler bence makine kullanmalı. Daha önce dediğim gibi 3 günlük sakalda en ufak sakal çekilmesi ve zorluk yaşamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri