trafoların R-C üniteleri

madem bu kadar biliyorsun neden soruyorsun 380 / 34,5 trafo ben hiç görmedim eğer gören varsa lütfen söylesin 380 de 154 e düşer 154 den de 34,5 düşer o parafudurların başta çalışması için gerilimle alakası yok önce parafudurların çalışmasını ve nerelerde kullanıldığını öğren ikincisi dirençlerde gerilimle alakalı değil trafonun yıldız noktasındaki ucu akım trafosundan geçerek nötür direncine gelir trafo merkezlerinin kondansatörle ancak kapasitörlerden dolayı ilgisi var bu saydıkların gerilimlerini gerilim trafolarından alırlar

sn sapmaz....yanlış bilgilendirmeyelim bilmesem paylaşmam bak açtığım konuyu belki çok az kişi bilio hepimiz öğrenmiş olucaz hem sende bişey öğrendin 380/34.5 kv tr olduğunu:)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
şönt kapasitörler olabilirmi acaba

rf filtre görevi yapar.şebekede meydana gelen parazitleri önlemek için kullanılır.

Merhabalar ,
Değperli arkadaşım anladığım kadarıyla sen demir çelik fabrikasında çalısıyorsun c kondansatör r de reaktör anlamına gelir . c nin ne işe yaradığını herkes bilirde reaktörlerin farklı görevleri vardır ama r c devrelerdeki görevi ,trafonun cıkısında c ler var oldugunu düşün ki öyledir ,trafolar ilk enerjilendiğinde c ler kısa devre gibi görev yapar ve kısa devreden dolayı muhsetem bir akım ceker bu akımı sınırlamak içinde reaktör devreye sokulur c ler kapasitif reaktörlerde nerdeyse saf endüktif tir yani birbirini kompoze ederler. reaktörün genel görevi de c ler nasıl endüktif yükü kapasitife cevirirse reaktörlerde kapasitif yükü endüktife cevirir birbirini dengeler . ayrıca demir celik fabrikasındaysan ark ocakları muhtesem bir kapasitif yüktür onları dengelemek içinde reaktör devreye sokulur.umarım sana yardımcı olabilmişimdir en azından mantığını anlamıssındır bu arada 380/34,5 trafo var evet bi tek demir celik fabrikalarında var benim ilk işim demir çelikti tekirdağda ordada 380/34,5 trafolar vardı.

bilgilerndirdiğiniz için teşekkürler sayın mehmet muratoğlu

Forum istatistikleri

Konular
129,166
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Geri