Ustalık bu mudur?

Arkadaşlar yüzlerce pano topladım ve bı o kadarda makına montajı yaptım ama bu kadar karışık bı sey gormedım.Onemlı olan bakımcı arkadasların veya panoya mudahale eden arkadaşların daha meslekı bır sekılde işine önem vermesı ve gerekenlerı yapması yanı toplamasıdır.

bence buradaki eksikliğin tek suçlusu yapan elektrikçiler değil. iş bitiminde teslim alan mühendis/işveren görüpte, bu ne böyle kardeşim dememişmi acaba ?

Ne kadar güzel çalışmış arkadaşlar (!)

Bu ustalar olmasa biz ne yiyeceğiz di mi ?

Böylesi usta geçinenlere ben hiç kızmıyorum. Bu tip bir işi toplamak bana düştüğünde, daha iyi paralar kazanıyorum çünkü...

Unutmayın kötüler olmadan, iyilerin kıymeti bilinmiyor malesef...

Müşteri sadece fiyata baktığı sürece, gerçek ustalar her zaman daha iyi kazanacaklardır...

İlk etapta fiyatımız yüksek geliyor ve işi usta geçinene veriyorlar. Ama o iş öyle bir hale getiriliyorki, müşteri bize döndüğünde çok daha iyi paraları kazanıyoruz.

Ne diyelim sağolsunlar... :))

sayın korkmaz_design
bu pano yeni bir pano sanırım
ne kabloların üzerinde toz var nede kanal kapakları kablo takibi yapmaktan açılıp kapanmaktan perişan olmamış:)
Hele bir sistemi kurduktan sonra bir yerlerde siviç arızası çıksn vay o panonun haline
hangi kablo nereye gidiyor diye şemaya bakmak gibi zor bir iş yerine kablo takibi yapmak daha kolay tabi daha sonra nedense ne o kablolar nede o kanal kapakları bir daha yerine oturtulmaz:(
sayın hasankbaoglu nun göndermiş olduğu resimdeki şalter önüne konulan muhafaza saçı da ordaki elektrrikçi arkadaşların muhakkak bir mazereti vardır.ya saçı düzgün kesmek için spiral taş motoru yada dekupaj testere bulamamışlardır da oksijenle kesim yapmışlardır hatta hiç antipas boyada yoktur ki boya dahi yapamamışlardır ve isteklerine rağmen işveren bir türlü malzeme almaya yanaşmıyordur:)

aslında anladığım ve tahmin ettiğim kadarıyla bu pano daha çok bina tipi bir tedaş trafosunun içine benziyor.çünkü ben de bu tip bir iki tarihi bina tipi trafo gördüm hala da çalışır durumda faaliyetteler.hangi kablonun hangi hattı beslediğini pano üzerine yazmışlarsa şanslılar.yoksa çıkılmaz o kabloların içinden.Ve anladığım kadarıyla panoda bir kaç kez bir kaç ayrı yerde kısadevre patlama gibi sebeplerle arktan panolar erimiş.baya eski bir pano.genelde körfezin köylük bölgelerinde 1 veya 2 tane böyle panoya rastlamak mümkün.ama yazları Bakım yaparak değiştiriyoruz bunları tabiki de.

kesin mermer atölyesidir çünki tecrübelerime dayanarak mermercilere kolay kolay malzeme aldırtamazsınız :d

eklediğim resimde ki pano revizyonu tarafımdan yapılmıştır eski halinin fotoğrafı elimde olmadığı için yayınlayamıyorum ama konunun başlangıç sayfasındakine benzer durumda idi ve yangına sebep olmuştu önceki sistem

panoya eklenen malzemeler güzelce sabitlenmiş kanal kapakları kapatılmıştır resimde solda görülen frenleme direncide önceden ısınıp yangına sebep olduğundan önceki direncin sabitlendiği tahta plakalı yüzeyin altına 2mm sac plaka monte edilmiş plakanın üstündende ray ile yükseltilerek sabitlenmiştir
SAYGILAR

Ekli dosyalar

• Fotoğraf-0078.jpg
    Fotoğraf-0078.jpg
    66.5 KB · Görüntüleme: 160
Son düzenleme:
Bütün yazan arkadaşlarım panodan şikayetci bunu ben yapmadım sen yapmadında suçku kim o panoyu geçelim hadi eski bir panoya benziyor ama herkes güzel yapıyorda bu panoyu yapanlar nerde birde şu var;birileri temiz bir pano yapıyor,kanallarını döşüyor kapaklarını kapatıyor,başka bir elektrikci kardeşimiz gelip kapaklarını açıyor kabloları takip ediyor sonra nedense o kablolar daha önce giren yere sıgmıyor kapakta kapanmıyor işini görüp gidiyor hadi bakalım sonra berbat bir görüntü,arkadaş 21 daire bi yerde telefon baglamaya gittim bu işin belli bir düzeni vardır,yukardan aşagıya sıralarsın oraya birde şema yazarsın modülün birine üç daire baglanır buna göre hangi modül hangi daireye ait oldugunu bilirsin mümkünmü dokuz bilinmeyenli denklem gibi bulamaca gibi aşagıdan sayıyosun yok yukardan sayıyon yok 5 dairenin yerinde 13 daire var mesela ah bu bizler ahh

Son düzenleme:
Yok canım burası ırakda falan çekilmiş kapalı bir işletmeden görüntüler galiba aktif çalıştıgını felan sanmıyorum.:(

yarış atı bağlanmaz bağlarsan böyle olur malzeme varda adammı yapmadı para varda iş verenmi vermedi

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri