Vibrasyon Önleme-Emici Yöntemler

sanayici deyimi olabilir mi ??
mesela normal demire de kara sac diyen de var.
ya da setscrew vidasına setuskur diyen de var...

platin ayrı bir şeydir.

Aynen öyle sanayi ağzı bir kullanım siz madenin kendisi zannetmişsiniz :) sonradan anladım

Çayda da demir var derler, esnaf olarak günde sayısız çay içip senelerin birikimi sonucu demir gibi olmuşuzdur :).

Bıgün bir mühendis ile görüştüm. Profilin içini doldurman gereksiz. İşleyeceğin malzeme zaten ağırlık edecek. Üzerinde platinden tablan olacak oda bir ağırlık olacak. Gövde ağırlaştırma olayı malzemeyi yani büyük kütleleri havada çevireceğin zaman yada mesela torna gibi parçayı döndüreceğin zaman gerekli. Onun dışında kalın profil kullanman yeterli olur senin için dedi

O mühendisi benim için yanaklarından öpermisin..:)cok tatlı biriymiş

İşin sırrı nedir abi merak ediyoruz :)
Konuyu arastırmam ve benim makinada kullanmam 5 ay arastırma sonucunda yaptıgım işlem şuydu..
Profilin yana yükleri için mutlaka iç kısımdan destek atamak kerekir...Bunun için flampaj hesabı yapılması gerekiyor.
Yana burkulma için sacdan destekler yanal yarıklar ile içe konan saçlar ile kaynaklanır sonra beton harcı yapılması gerekiyor..buda kafaya göre bi karısımla degilde bir kap ölçek hesabı ile yapılırsa ve yapılan harc içine sentetik elyaf konması gerekir..özel tutucu elyafı kutu profil içine konan betonun kendi içinde sımsımkı tutulması saglanırken beton titresiminden kaynaklanan sıkıntıları giderir.. bununda yapılan karısım için bir oranla konması verekiyor..
Öncelikle yapılan konsürüksiyonda kullanılan profil kesitinde 30cm de deneme yapılması ve beton prizlendikten 10 gün sonra kırım denemesi yapılması gerekir..

Epoksi granit malzemenin birim fiyatı nedir ? kilo metreküp falan yani pahalı bir uygulamamı

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,553
Son üye
baran.3230

Yeni konular

Geri