Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

Şimdi statik, dikey yanal yük falan filan hesaplamalar... sonra da metrik6 alyan vida sonra da yiv için kaç mm delik..... @KAZIMUGUR abiyi dinleyin bence. Baştan teşhisi koymuş. Hayaller Hawai Hayatlar Sanayi olmasın :) Acizane tavsiye. Kolay gelsin.

vuhh..

Bu baya sert oldu. kaldıki değerli arkadaşlarda yorumunuzu çok beğenmişler.. keşke sormak ayıp olsaydıda öğrenmemek ayıp olmasaydı :) benim makine müh. yada metal imalatçı ile bir geçmişim yok. ben mobilya tasarım ve imalatçısıyım. kabin yaparken bile yanal ve dikey yüklerin statiğini çözüyoruz. mutfak dolabı, giysi dolabı, yada envai çeşit mobilya imalatlarında.. ama üzülerek söylemeliyim ki, alyan vida bağlantısı için ham maddenin cumbasına yiv açmıyoruz. keşke açsaydık ve ben bu şekilde bir soru yöneltmeseydim sizlere..

Herneyse, polyanna gibi değilde, biraz yapıcı bakmalıyım bunun mantalitesi ile sizin tecrübelerinizden faydalanıyorum. kazım hoca olsun diğer arkadaşlarımız olsun dedikleri ve yorumları üzerine revizeleri gerçekleştiriyorum zaten.. şuan için cad çizimlerine devam ediyorum. ilerleme aynen bu yönde.. ilerlemeyide beraber göreceğiz zaten.. tasarım zaten yap göster değildir ki.. yaparsın geriye dönersin.. nerde hata yaptığını çözersin biraz ilerlersin yine geri dönersin.. design process bu şekilde oluyor kanımca.. sizde çok güzel bir iş çıkması taraftarısınız farkındayım.. beraber başaracağız inşallah.

Alınmak yok , ya adam yerine koymayıp cevap yazılmasaydı ?
Teknik konular kesin ve net.
Olur ya da olmaz.
Yaaa nolcekki agam senin gül hatırına oluvesin gibisinden cümleler olmaz.
Bu yüzden anlatılmak istenilene odaklan .
Tatmin için forum çok oralarda her cümle iltifat , yalan olsa da...

Yiv işe sağlamlık kazandırmaz aksine zayıflatır.
Ancak montajda tam yerine falan filan ...
Onun yerine tam yerine oturtup sıktıktan sonra pim kullanılır , sök-tak kolay olur.

Ahşap işi ile metal işini karıştırma !

---
Polyanna deyince , o zavallı hasta bağımlı bir kızcağızdı , kötü örnek yani.
Not :
Aşırı keder ve sevinç organizmaya zarar verir.
Bunun için endorfin salgılanır.
Morfinin yasalı yani.
Uzun süreli sevinç üzüntü hallerinde bu bağımlılık noktasına gelir ve kişi olmasa da kendine yapay dert ve ya çözüm üretir ...

Oncelikle anlayisiniz icin tesekkur ederim. Kesinlikle emeginizi takdir ettigim icin yari yolda heba olmasin emekleriniz diye biraz da hicviyeli yazdim. Affola :)
Üstad mesajinizdan yola cikarak tecrubenizi belirleyip ona gore biraz daha yapilabilirlige ve amaca uygunluga yoneltmek istemis. Bende ilave olarak altini cizmek istedim acizane. Arkadaslar da sagolsunlar tanidiklari icin mesajimi anlayip teveccuh gostermisler :) Sert demeyelim de dostca diyelim. Kolay gelsin. Hayirli olsun.

Oncelikle anlayisiniz icin tesekkur ederim. Kesinlikle emeginizi takdir ettigim icin yari yolda heba olmasin emekleriniz diye biraz da hicviyeli yazdim. Affola :)
Üstad mesajinizdan yola cikarak tecrubenizi belirleyip ona gore biraz daha yapilabilirlige ve amaca uygunluga yoneltmek istemis. Bende ilave olarak altini cizmek istedim acizane. Arkadaslar da sagolsunlar tanidiklari icin mesajimi anlayip teveccuh gostermisler :) Sert demeyelim de dostca diyelim. Kolay gelsin. Hayirli olsun.

Yapıcı tartışmaların ve gerginliklerin insanı silkeleyip kendine getirdiğine inanırım.. Tamam .. bir musubetin bin nasihattan iyi olacağı kesin fakat, şuan yüzüm gülüyor böyle anlayışlı insanların bir platformda toplanmış olması... :) yalandan iltifatlar ancak projede zarar ettirecek hava gazı olacak.. Benim gerçek tecrübelere ve öngörüye ihtiyacım oluyor.. Teşekkür ederim anlayışınız için.

Yigidim....Gokhan bey abiyi dinlemek lazim derim... keza kazim abiyide... bide mehmet kose abi var oda iyidir. Ama onunlada bir turlu denk gelemedik.. insallah geliriz..ama gokhan abi dert babasidir..kotu gun dostudur... umudunu yitirmislerin umut pompasidir...:)))))) sag olsun bana cok emek vermistir.. herkesin no yaptigi esnada yes yapan tek insandir...bana olan yardimlarindan oturu burdan bir daha tesekkur etmek isterim..sag olsun varolsun..

@gpeker2003 neler yaptığını gördüm. Tecrübeli, bilgin ne derse +10
(Yıllar yıllar önce bana step motor lazımdıda ordan bi göz ısırıklığı var)

herkes kabuğuna mı çekildi :(

Forum istatistikleri

Konular
129,560
Kullanıcılar
452,179
Son üye
xcx

Yeni konular

Geri