Yeni CNC tasarımım

şimdi bilemediğim için motor miline ve vidalı milin ucuna kayış için dişli takmak gerekicek ölçüleri falan bilmediğim için birşey söylemek zor.

Motor bağlantı plakasını kayışı germek için civatayla gerip sabitleyeceğin hareketli bir sistem yapabilirsin yada kayışı gerecek ara bi kasnak sistemi düşünebilirsin, kendini sınırlamana gerek yok.
İyi çalışmalar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Kayisi germede sikinti yok dedigim gibi motor milindeki ve vidali mildeki uclar nasil alinmali 1/2 orani yapilirsa avantaji dezavantaji nedir bunlari ofrenmem lazim ve alirken hangi model almam lazim bunlari bilmiyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oran tork ve hızı etkileyecektir, tabiki hassasiyetide. Çap olarak değil, triger kasnağının diş adedi üzerinden hesap yapman gerekecektir.
Motorlarına göre kendin karar ver, hızmı, torkmu?
Kolay gelsin

Aluminyum isleyecegim icin bana tork lazim cunku o zaman kapline devam mi etsem ?? X ekseninde bir tane vidali mil yapicam o zaman torka ihtiyacim olacak gibi sizce nasil olmali ?

Motorlarınızın torku nedir acaba?
Sisteminizde motor kaç devire kadar çıkabiliyor. Vidalı milin hatvesi kaç?
Beraber hesap yapalım isterseniz.

Soyle soyliyim motorlar nema 23 2.2nm 3 amper vidali mil 1605 olacak sistemde tam hatirlamiyorum ama dakikada 1400mm ye kadar cikiyodu yanilmiyosam

Yani 280devir ve 2.2nm tork
200devir güvenli devir olsa,
Motorların düşün güçte,
1/4 oran için devrin 70'ye düşer, 8.8nm tork, ilerlemende 350mm/dak yapacaktır.
Alüminyum için daha iyi motorlar düşünmen gerekecektir sanki.
1/3 için devrin 90 devire düşer, Tork'un 6.6nm olur ilerlemen 430mm/dak olacaktır.
Bu hızlar maksimum hız, adım kaçırmamak için altında hız ile işleme yapman gerekecek.

anladım o zaman şimdilik kaplinle devam edeyim ilerde motorları ve sürücüleri değiştirip daha farklı bir sistem yaparım

dd2.JPG

Abilerim,

Tasarımın büyük bir kısmı bitti
Fakat alt tablasını bu şekilde yapmayı düşünüyorum

üstüne mdf ile kapladığımda bel vermeyecek şekilde nasıl bir profil dizebilirim nasıl yapmalıyım sizce ??
kısa mesafe olsaydı çok düşünmezdim ama bir uçtan bir uca 1200mm
kesin bel verir altına destek koymazsam.
peki altına destek koymadan direk şundan koyarsam gene bel verme sorunu olur mu olmaz mı ??

Forum istatistikleri

Konular
129,065
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri