Yeni CNC'nin zamanı geldi

min : 60 dB
max : 72 dB
Kendin mi ölçtün yoksa kılavuzda yazan değerler mi bunlar? Ölçtüysen telefonu makineye ne kadar mesafede tuttun?

--------------------------------------------

Amca ne güzel yapmış yahu.

IMG_3048.jpg

Note 4 ile , 50cm ile 10 cm uzaklık , ölçüm değişmiyor.
Programın adı nedir bilmiyorum , bebeye dedim ses seviyesi ölçüm.. desibelmetre.. gibi ara..kurdu getirdi ölçtük..Ekranda daire gibi bir animasyon ve ortasında rakam vardı.
Akşama öğrenebilirim adını gerekli ise.
Min değer , devirin en düşük olduğu değer max ise en yüksek devirde oluşan ses.
2500-11000 gibi kalmış aklımda gerekirse onu da ölçerim .

Ufak tefek incelikler var ve disiplin .
Kaynak yapılacak yer taşlanmayacaksa sorun yok ama düzlenecekse önce parçalara kaynak ağzı açılır yani derinleştirilir-pah kırılır aldığın taş bu iş için idealdir.
Elde düz yani referans zemin oluşu büyük kolaylık sağlar.
Resimdeki ayaklar yükseklik ayarı için , o kadar , sağlamlık "rigit" lik için işe yaramaz.
Mesela dar olan kenara dik itelersek yamulur , yani oradan gelecek kuvvetleri sıfırlayacak bir yapı yok.
Sende yapabilirsin ufak parçalarda bir kaç deneme yap.
Yüzeyi taşla ama iç tarafı taşlama , dikkat ettiysen köşeleri açılı birleştirmiş.
Bu yüksek mukavemet sağlar.
Diğer türlü sadece bir tarafın yüzeyini oluşturan mesela 4 mm et kalınlığında saç kadar desteğin olur.
Acele etmeden temiz iş kaynak yerini ve ortalığı temiz tutarak kısa sürede çok sonuç almaya başlarsın.
Mesela ortadakilerin mukavemete ciddi katkısı yok onlar sadece üste konacak tablaya destek için doğrusu 20*40 40*60 gibi dikine ( kılıcına ) yerleştirme , hem hafif hem de sağlam olur .
Uzattım çünkü bu tip çalışma pek yok forumda , örnek olması açısından çok iyi.
Az çok kaynak beceren için şase yapmak çok ucuza mal olur bu şekilde.
Alıştıkça pratik geliştikçe yapılar tanındıkça köprüyü filanda aynı şekilde yaparsın.
Bir kaç yerde değinmiştim ama deneyen olmadıydı.

Aklıma gelmişken kaynak maskesinin önünde düz çam ( şeffaf pencere camı gibi ) yoksa mutlaka öyle bir şey uydur.
Çapak yapıştıkça ( kaynak ve ya taş ) atar yenilersin LCD korunmuş olur.

Son düzenleme:
Benim telefonum gariban işi pilipis xenium 9@9k anlamaz öyle şeylerden , ama bebelerinki olur , yaparız.

Ek :

min : 60 dB
max : 72 dB

Ölçtüm. Benim makine de 72 dB gürültü yapıyor. Tek hız olduğu için tek değer. Kullandığım program Sound Meter. Telefon garip Samsung Galaxy S3.

Tecrübe para ile alınmaz, kolay gelsin Suat Abi :)

Tecrübe para ile alınmaz, kolay gelsin Suat Abi :)
Başka şeyler için paralar kartlar işe yarayabilir (reklamdaki gibi), gizlemeyip paylaştığın için ayrıca teşekkür ederim. Sağdaki işkencenin dibinde plastik kapak görüyorum onu ya çıkar ya da işkenceleri bir miktar daha uzaklaştır ısıdan daha az etkilenir derim.

Köşeden 5-10 cm uzaktan sık , çok da sıkmak gerekmez.
Plastiği eritmişsin gerçi metalde lazım değil.
Kaynak etrafı rahat olsun ki sağa sola yatırabilesin.
Ayrıca yakın sıkarsan ısındığında yumuşar ve sıkılan yer " çalışır ".

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri