Yeni CNC'nin zamanı geldi

Görsel paylaşım bu forumun en güzel meyvelerinden biri...
Adındanda anlaşılacağı üzere paylaşım...
İlk cnc'min fotoğrafını ''kimse gülmesin'' diyerek paylaşmıştım,arkadaşlarda yorumlarında bu imkanlarla yapılmış güzel makine diyerek bana cesaret vermişlerdi.
Belli kalıplarla soru sorupta cevap alamayan arkadaşım hiç olmadı hemde onuncu yirminci tekrar olmasına rağmen.Bir ara bende uğraşmıştım cevap yazmaya , bir arkadaşın makinesini ayağa kaldırmıştık.O arkadaş belki benim kadar mutlu olmamıştır.

Aklıma gelmişken görsel paylaşım bir yana binbir emek ve zahmetle yaptıkları makinelerin projelerini bir kalemde paylaşmış arkadaşlarımızla konuşuyoruz şu an...

Bi aralar net'te dolaşan bi hatun kişi vardı, kum dolduracaktı en son,, Rulmanlarına kum dolada işlemez ola, İki resmi çok gördün millete, ki o arkadaşların çoğu teknik resimlerini, neyi nasıl nereye bağlayacağını, nasıl yapılacağını döve döve anlatmış bilgilerini, fikirlerini paylaşmış insanlardır..
Hiç kimse elinde pala ile gezmiyor, eccühde mizah lazım.

Son düzenleme:
Polimik yaratmak istemiyorum ama bu konu uzarsa cevap vermek zorunda kalırım..Ben Sadece sorularıma cevap almak için değil. Belki başka konularda cevap vereceğim bunu siz CNC fotosunu paylaşmadığım için yargılayamazsınız.Sen CNC konusunda iyisindir cevap verirsin veya vermezsin. Ben Daha Bilgili olduğum bir konuda başkasına yardım edebilirim... Yani Kusura Bakmayın ama ilk defa yaptığın şeyi görmeden cevap vermem diyen biriyle karşılaştım.. Kaldıki ben CNC'yi daha bitirmedim denemeler yapıyorum.. Neyse.. Foto olayı ile ilgili başka mesajı yanıtlamayacağım Teşekkürler..
Bu mesaji okumamistim. Biraz hasmane olmus.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Yahu kimse kimsenin makinesine hasta değil. Fotoğraf, bilgi isterken insanlar sorularının cevaplarına referans olması için fotoğraf istiyorlar. Alüminyumda feed bilmem ne ne kadar olmalı sorusunun bir cevabı yok. Makinen ne kadar iyiyse o kadar hızlı kesersin. Eh makinenin ne kadar iyi olduğunu da insanların görmesi gerekiyor. Göstermek istemiyorsan bir başlık aç ve makineni detaylıca anlat ki bu insanlar kıymetli zamanlarını sana yardım etmek için harcarken elindekinin ne olduğunu bilerek yazsınlar.

Amerikalıların bir lafı var "a picture worth one thousand words". Bir fotoğraf bin kelimenin anlatamadığını anlatır gibi bir anlamı var. Özel bir tasarım mı makinen, telif hakkı mı var? Nedir yani. Neyse söyle yahu. Kibar bir dille söyle ama. Torna-CNC bölümünde herkes bir birini uzaktan da olsa tanır.

mesela foruma üye olduğumdan beri yaptığım bütün çalışmaları bir çırpıda paylaşabilirim. bu konudada hiç tereddüt duymam işte buyrun:

Ekli dosyalar

• buyuk 2.jpg
    buyuk 2.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 50
  • buyuk.jpg
    buyuk.jpg
    18.2 KB · Görüntüleme: 45
  • eko.jpg
    eko.jpg
    25.5 KB · Görüntüleme: 45
  • 13115466_779138945555801_1735973900_n.jpg
    13115466_779138945555801_1735973900_n.jpg
    50.4 KB · Görüntüleme: 43
  • untitled.109.jpg
    untitled.109.jpg
    332.7 KB · Görüntüleme: 43
Yahu kimse kimsenin makinesine hasta değil. Fotoğraf, bilgi isterken insanlar sorularının cevaplarına referans olması için fotoğraf istiyorlar. Alüminyumda feed bilmem ne ne kadar olmalı sorusunun bir cevabı yok. Makinen ne kadar iyiyse o kadar hızlı kesersin. Eh makinenin ne kadar iyi olduğunu da insanların görmesi gerekiyor. Göstermek istemiyorsan bir başlık aç ve makineni detaylıca anlat ki bu insanlar kıymetli zamanlarını sana yardım etmek için harcarken elindekinin ne olduğunu bilerek yazsınlar.

Amerikalıların bir lafı var "a picture worth one thousand words". Bir fotoğraf bin kelimenin anlatamadığını anlatır gibi bir anlamı var. Özel bir tasarım mı makinen, telif hakkı mı var? Nedir yani. Neyse söyle yahu. Kibar bir dille söyle ama. Torna-CNC bölümünde herkes bir birini uzaktan da olsa tanır.
Bİr fotoğraf çok şey anlatır, zaman zaman kullandığım bir cümle..

Forum istatistikleri

Konular
129,063
Kullanıcılar
451,338
Son üye
the_tech

Yeni konular

Geri