Zırt pırt atan KAKR

Ben yamyam üstadın İsmail Kaşıkcı olmasından şüpheleniyorum.

bu günkü postlar nispeten daha anlaşılır öncekiler neydi öyle yarabbim :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu günkü postlar nispeten daha anlaşılır öncekiler neydi öyle yarabbim :)
Valla bu akşam bozulmaktan kurtulmuş kıymadan yapılmış bir porsiyon pideden sonra bana baya ağır geldi. Yarın sabah ile öğlen arası kan dolaşımının mide yönüne doğru değil de beyin yönüne olduğu saatlerde tekrar anlamayı deneyeceğim.

Doğukan Manço takip edin arabalar için iyi kaynak olur...

KAKŞ öncesi nötr-toprak bağlantısının sonuçlarını 1. ısta tv muharebesinde halletmiştik aslında :)

hocamızın eline sağlık gerçekten doyurucu bi kaynak hazırlamış:

Diğerlerini izlemedim ama ilk video çok saçma. Kaçak akım rölesinin çıkışında faz hattında yük bağlı değil. Çıkisinda faz nötr köprülü. Ondan sonra diğer dairede yük devreye girince aaaaa kaçak akım atıyor. Atacak tabi kardeşim. Sen nötrden toprağa yol gösterdin bak buradan da gidebilirsin diye. Hem de kaçak akım rölesinin üzerinden. Üç kere izledim bu video da eleman orjinal birsey anlatıyor da ben mi anlamıyorum diye. Hanım bile ne izleyip duruyorsun aynı videoyu kaç kere, ben bile anladım dedi en son.Paşam sanki yeni bir kesifte bulunmuş gibi hevesli hevesli anlatıyor.

ya ustalar, hani AC den anlıyor olsam sanırım hepinizi döverdim. konuyu açan kişinin kalitesi bilgisi yazmasından uslübundan belli olur. bu kadar uzun yazıyı okuyunca kafam allak bullak oldu. yönetmelik ne diyor (eksik-hatalı olsa bile) kakr zımbırtısını takacaksın diyor. benim evimde var, test ettiğimde çalışıyordu ama hatun prizler su kaçırınca çalışmadı ama kimseye de bir şey olmadı. yada attı ben bilmiyorum çünkü sarhoştum. boşu boşuna parmaklarınızı yoruyorsunuz. bir de beni bu saatlerden sonra fazla dikkate almayın. çünkü saat 5ten sonra demlenmeye başlarım ve bu saate en az bir ufak bitmiş oluyor.

ya ustalar, hani AC den anlıyor olsam sanırım hepinizi döverdim. konuyu açan kişinin kalitesi bilgisi yazmasından uslübundan belli olur. bu kadar uzun yazıyı okuyunca kafam allak bullak oldu. yönetmelik ne diyor (eksik-hatalı olsa bile) kakr zımbırtısını takacaksın diyor. benim evimde var, test ettiğimde çalışıyordu ama hatun prizler su kaçırınca çalışmadı ama kimseye de bir şey olmadı. yada attı ben bilmiyorum çünkü sarhoştum. boşu boşuna parmaklarınızı yoruyorsunuz. bir de beni bu saatlerden sonra fazla dikkate almayın. çünkü saat 5ten sonra demlenmeye başlarım ve bu saate en az bir ufak bitmiş oluyor.
Sen de edison gibisin baba ya. Ben AC sevmem DC severim diye diye gitti 😀

Sen de edison gibisin baba ya. Ben AC sevmem DC severim diye diye gitti 😀
ne yapayım ac beni çarpıyor. niye seveyim ki? ve anlamıyorum kalın kafam hala ac yi anlamıyor. her seferinde kirpilerin seviştiği gibi yaklaşıyorum. ha merak edersen söyliyeyim kirpilerin nasıl seviştiğini. "çok dikkatli, çok dikkatli"

ne yapayım ac beni çarpıyor. niye seveyim ki? ve anlamıyorum kalın kafam hala ac yi anlamıyor. her seferinde kirpilerin seviştiği gibi yaklaşıyorum. ha merak edersen söyliyeyim kirpilerin nasıl seviştiğini. "çok dikkatli, çok dikkatli"
DC ye de çarpıldım ben ( hangisine çarpılmadım ki ) tokatı daha okkalı oluyor. Çünkü gerilim hiç bir zaman 0 a inmiyor.

Diğerlerini izlemedim ama ilk video çok saçma. Kaçak akım rölesinin çıkışında faz hattında yük bağlı değil. Çıkisinda faz nötr köprülü. Ondan sonra diğer dairede yük devreye girince aaaaa kaçak akım atıyor. Atacak tabi kardeşim. Sen nötrden toprağa yol gösterdin bak buradan da gidebilirsin diye. Hem de kaçak akım rölesinin üzerinden. Üç kere izledim bu video da eleman orjinal birsey anlatıyor da ben mi anlamıyorum diye. Hanım bile ne izleyip duruyorsun aynı videoyu kaç kere, ben bile anladım dedi en son.Paşam sanki yeni bir kesifte bulunmuş gibi hevesli hevesli anlatıyor.

@Mr_YAMYAM başkanın anlatmaya çalıştığı şeyle örtüştüğü için ilk videoyu ekledim. uzun videoda buna iyi bi açıklama getiriyor aslında. esas Mr_YAMYAM'da ilk videoyu anlamsız bulduysa büyük sıkıntı :)

Forum istatistikleri

Konular
129,325
Kullanıcılar
451,772
Son üye
QFaruk

Yeni konular

Geri