1500x2500x300 mm cnc yapımı için yardım lazım

@ginaz ın yaptığı gibi üst üste koyduğunda 120x240 olur. Z ekseni de çok derin çalışmayacağı için yeterli olur. Bulabilirsen eğer 150x250 yada 150x300 olanlar var. Hurdacıları gezmek lazım bazen öyşe şahane parçalar oluyor ki sıfır yapsan yaptırsan o kadar olmaz :) :)

@ginaz ın yaptığı gibi üst üste koyduğunda 120x240 olur. Z ekseni de çok derin çalışmayacağı için yeterli olur. Bulabilirsen eğer 150x250 yada 150x300 olanlar var. Hurdacıları gezmek lazım bazen öyşe şahane parçalar oluyor ki sıfır yapsan yaptırsan o kadar olmaz :) :)

Z ekseni dediğin gibi 30cm çalışacak. 150x250 yada 150x300 olanlar var derken profil ebatları heralde ama bizim memlekette bu ebatlarda sıfır malzeme yok zaten de hurdacıda da çok zor :) ama yinede dolaşmakta fayda var. Bide bulursak hem uyguna gelir hemde işimizi daha iyi görür.

150x250 ve 150x300 evet profil ölçüsü. Erbosan kayseride olmasına rağmen olmama durumu yüksek. Çok kullanılan malzeme olmadığı için ama bazen hurdacı profil fabrikasından daha çok iyi oluyor hemde hurda fiyatı :)

150x250 ve 150x300 evet profil ölçüsü. Erbosan kayseride olmasına rağmen olmama durumu yüksek. Çok kullanılan malzeme olmadığı için ama bazen hurdacı profil fabrikasından daha çok iyi oluyor hemde hurda fiyatı :)

:) Haklısın. Nasip bakalım bi dolaşayım inşaallah denk gelir.

İki profili üst üste koyduğumuz zaman boydan boya iki taraflı kaynatayım mı yoksa çekme olmasın diye kesik kesik mi kaynatsam.

Bu arada sen ne işle meşgulsün kayseride?

Kaynak işlerini inverter kaynak makinem var kaliteli bi makine. Onunla yapmayı düşünüyorum. Gazaltı makineye gerek varmı ki acep. İnverterlede güzel kaynak yapılıyor.

Kaynak işlerini inverter kaynak makinem var kaliteli bi makine. Onunla yapmayı düşünüyorum. Gazaltı makineye gerek varmı ki acep. İnverterlede güzel kaynak yapılıyor.
Gazalyı şart değil. İnverter daha iyi. Tel ve gaz derdi olmadan foşur foşur kaynatırsın :D :D Gazaltı ince malzeme olmadıkça kullanmıyoruz :D

Arkalı önlü kesik kesik. Önce önden 5 cm kaynak attıysan sonra hemen arkaya aynı hizada kaynak. Ön arka ön arka sırayla yap. Kaynak komple boydan boya doldurmayabilirsin. Olmazsa olmaz değil.

Eyvallaaah sağolasın.

Peki kardeş şöyle bir sorunum daha var. Güzel bir makine yapmak istiyorum hem güzel hemde kaliteli malzemelerin kullanıldığı bir makine. Dolayısıyla bi kaç kalem malzemem çok para tutuyor. En çok tutan Leadshine enkoderli step motorlar ve Liming planet redüktörler ki yaklaşık 8000TL civarında. Daha sonra ise Hiwin raylar, vidalı mil, mil tutucuları, kremayer falan bunlarda yaklaşık 6000TL. Makine şasesi, spindle, mach3 lisansı, panosu, bilgisayarı, tablası, tüm ıvır zıvır malzemeyi yaklaşık hesaplıyorum bana toplam maliyeti yaklaşık 22000TL'yi buluyor. Tabi fiyatlar internetten aldığım yaklaşık fiyatlar. Toptancılara mail attım dün henüz cevap gelmedi.

Şimdi can alıcı soru; ben bu makineyi bu paraya mal ettiğimde kaç paraya satabilirim? En baştada dediğim gibi bu işi ticari olarak düşünüyorum. Dolayısıyla kar etmem gerekir ki devam ettirebileyim.

22.000 Tl ye şasenin gönyelenme maaliyetini ekledin mi ? Oda 3.000 tl falan tutar.

Forum istatistikleri

Konular
128,301
Kullanıcılar
450,136
Son üye
ugur ta

Yeni konular

Geri