Lavamat 800 arızası

veterdem

Üye
Merhaba herkese aydında üniversite öğrencisiyim annemden kalma Aeg lavamat 800 makinam var. şöyle bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim. Bizim çamaşır makinası yaklaşık 5 yıl önce motoru değişti bir yıldır kartın üstündeki sigortası atıp duruyordu ben sigortaya kendi teline benzer ince bir tel bağlayıp idare ediyordum gecenlerde tekrar sigorta attı bu sefer tamirciyi aradım geldi normal bir tel bağladı gecti uğraşma ince telle düz teli bağla geç dedi neyse makina gayet güzel çalıştı bir sure ama aynı arızayı tekrar verdi suyu alıyor ve boşaltıyor sadece motor hiç dönmüyor biraz kurcalaktık tekrar tekrar denerken sıkma yapmaya başladı sigorta teli yerinde duruyor sağlam bir şekilde şu an sadece sıkma konumuna getirilince sıkma yapıyor su alıyor ve su boşaltıyor başka hiç bir şey yapmıyor problem neden kaynaklanıyor olabilir beyin veya kartta mı problem nerde bir turlu bulamadım motor sağlam kömürler sağlam gerekiyorsa yedek parça nerden bulabilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sigortanın atması cekilen akıma uygun sigorta takmamanızdan veya motorunuzun aşırı akım cekmesinden kaynaklanır. şimdi makina suyunu alıptamı sıkmaya geciyor yoksa sız sıkma programına aldıgınızdamı .?sıkma programında ise beyin kontaklarından biri ark yamış yapışmış yada beyin soketlerinden biri baskıdevre üzerinde ark yaparak delmiştir

Son düzenleme:
Yok ben sıkma programına getiriyorum oyle sıkmaya geçiyor kendi kendine geçmiyor. Programın başına getirince suyu alıp alıp boşaltıyor sadece bıraksan saatlerce aynı şeyi yapar herhalde. Motoru döndürmüyor. Ali usta şimdi buna yeni beyin alsak uymama ihtimali var diyorlar doğrumudur. Bu beyinde çok pahalı bişiymiş galiba servisi 100-150tl sadece beyin dedi o da çıkma beyin zaten sıfırı bulunmaz artık bende bıraktım makinayı oylece duruyo Ben eniyisi beyini açıp bir bakıyım yanan bir yer varm diye bu ark yaptıysa hangi parçada problem var tespit edilebilir değilmi hocam
Benimde Aydında bir ya da iki yılım kaldı artık bir iki yıl için yeni bir makina alamam yeni beyinede vericek o kadar param yok artı 30 tl lik makina. Elde yıkayıp makinada sıktırmaya uğraşıyorum bir sürü şeyi Bu makina tam bir işkence ya kaç senedir bana bir iki yıl dayansaydı nolurdu yani :) bu yaz cehennem sıcağında ev taşırken 4. kata kadar cıkardım makinayı taşınırken normalden ağar bir makina zaten iki tane hammal tutmuştum ev taşırken abi bunu bize taşıtma nolur bu sıcakta diye yalvarmışlardı hatta üstüne para vermeyi teklif etmişlerdi taşımamak için :D

Son düzenleme:
tamam üzme kendini ben sana yollarım sen sadece kargo bedelini öde yeter o makinalar ölümsüz çelik kazan parcaları bol ucuz yarı elektronik her ortamda rahatlıkla calışa bilir şimdiki makinalar gibi cıt kırıldım degil.benim Tel no: google -ara beyinci ali usta = adını adresini bırak ,tel no yuda yarın elinde tamammı degişiminide eli tornavida tutabilen herkez yapabilir.

allah razı olsun sizden ben buldum telefonunuzu adresinizi Birazdan arıyıcam ismin Erdem Doğan

oradaki abiye bıraktım isimimi adresimi benim mail adresim [email protected] sizinde bir isteğiniz olursa mail atın veya buradan mesaj bırakın tekrar çok teşekkurler ilgilendiğiniz için gerçekten az bulunur bir insansınız.

Son düzenleme:
kargon cıktı yarın saat 10.00da teslim alacaksın .sorunların olursa yardıma hazırım .

valla ali ustanın değerini bilmek lazım banada yardımcı olmuştu ellerine sağlık ali usta

ali usta makina oldu bahsettiğiniz arkadaş gelip bakmış ben o sırada okuldaydım makina açık duruyordu ben kartı beyni yerleştirmiştim oylece bırakmıştım. Makinayı oyle gorunce tamirci arkadaş soylememiş problemin ne olduğunu meslek sırrı demiş :D yanlız problem su borularıyla alakalıymış ve makinanın normalden fazla su aldığını saptamış hemen halletmiş sağolun tüm yardımlarınız için şimdi gayet güzel çalışıyor artı bakan arkadaş makinayı çok beyenmiş tüm parçaların tertemiz olduğunu söylemiş Uzun yıllar daha çalışırmış :)

meraba arkadaşlar daha önce forumda konu açmıştım fakat arıza giderilemedi .
beyinde sorun yok . kontrol kartına baktım direnç yanmış değiştirdim 1n4007 diyot yanmış değiştirdim. gene motor dönmedi bugün servisi çağırdım motorun biryerine dokunda çalışmaya başladı fakat motor öyle bir dönüyorki çok fazla akım çekiyor.motorun kömürleri sağlam servis elemanı motorun altındaki kayış kısmı değil diğer taraftaki kısmın bozulduğunu söyledi parça yok dedi komlple motor değişecek dedi ve 150 tl istedi bende kalsın dedim. ben o parçayı nasıl temin ederim veya servis elemanının arıza tespiti doğrumudur.
yardımcı olurmusunuz.

meraba arkadaşlar daha önce forumda konu açmıştım fakat arıza giderilemedi .
beyinde sorun yok . kontrol kartına baktım direnç yanmış değiştirdim 1n4007 diyot yanmış değiştirdim. gene motor dönmedi bugün servisi çağırdım motorun biryerine dokunda çalışmaya başladı fakat motor öyle bir dönüyorki çok fazla akım çekiyor.motorun kömürleri sağlam servis elemanı motorun altındaki kayış kısmı değil diğer taraftaki kısmın bozulduğunu söyledi parça yok dedi komlple motor değişecek dedi ve 150 tl istedi bende kalsın dedim. ben o parçayı nasıl temin ederim veya servis elemanının arıza tespiti doğrumudur.
yardımcı olurmusunuz.

1967 mustang adresini tekrar yazdır sabit telefonuma sana motorunuda kartınıda yolluyorum sadece vidalarını sök tak

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri