Lavamat 800 arızası

motorundaki soketleri ve tako bobinini görünce modelin 800 olmamasından kuşku duydum motorun 850 AEG tako bobinmi arızalı dediler sana mıknatısmı catlak veya kırık benim yolladıgım 800 bobin anca kendi mıknatısı ile calışır senin mıknatıs salamsa 850 bobin yollucam yok o bozuksa sade mıknatısı yollucagım 800 ün

Merhabalar Ali ustam acaba bana da bir yardımcı olabilir misiniz?
https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrikli-ev-aletleri/14636-profilo-eko-3310a-makinesi.html

Bendeki makine de bu konudaki AEG'nin 1993 modeli. Makinenin eski sahibi sıkma devri potansiyometresini sökmüş ve makine 600de sıkıyordu ben de şimdi devreye eklemeye çalışıyorum. Bağlantı yaptım ve makineyi sıkmada hızlandırdım 1000 devire ama ara sıkmalarda da 1000'e çıkıyor ve 10dak kadar uzun bir şekilde sıkıyor. Bana yardımcı olabilir misin acaba? Makinenin devre şemasını ekledim konuya.

ali usta valla tako mu arızalı mıknatıs mı bilmiyorum gelen servis o konuda hiçbirşey söylemedi tako ve mıknatısı ikisini de değiştirsem iyi olacak bence tekrar tekrar uğraşmayalım gene benim ıspartadan alabileceğim bir yer varsa gidip alayım tako ve mıknatısını atiker de varmıdır. Mıknatıssın kenarlarında çatlaklar var ve takonun arızalı olduğunu nasıl ölçerim?

ölcü aletini ohm x1 kademesınde ölç 133-134 ohm cıvarında gelmesi gerekiyor

Merhabalar Ali ustam acaba bana da bir yardımcı olabilir misiniz?
https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrikli-ev-aletleri/14636-profilo-eko-3310a-makinesi.html

Bendeki makine de bu konudaki AEG'nin 1993 modeli. Makinenin eski sahibi sıkma devri potansiyometresini sökmüş ve makine 600de sıkıyordu ben de şimdi devreye eklemeye çalışıyorum. Bağlantı yaptım ve makineyi sıkmada hızlandırdım 1000 devire ama ara sıkmalarda da 1000'e çıkıyor ve 10dak kadar uzun bir şekilde sıkıyor. Bana yardımcı olabilir misin acaba? Makinenin devre şemasını ekledim konuya.

sizin acmış oldugunuz konu başlıgı altında cevapladım

evet ölçtüm ali usta 130 ohm civarında çıktı motordan söktüğüm tako;mıknatısa baktım mıknatıslık özelliğini kaybetmiş gibi metale tuttuğumda mıknatıs hiç bir çekme yapmıyor yapışmıyor metala ;Ali usta tako mıknatısını değiştirdiğimizde de olmazsa ben burdaki atiker ticaretteki hüseyin abiyle konuştum sen eski motoru getir öğrenci işi birşeyler ayarlarız dedi mıknatıs değiştirince olmazsa o şekilde çözücem artık

mıknatısı kargoluyorom büyük olan benim gönderdigim bobinle calıştır gercek degerlerinde calışsın birde pis su tahliye hortumunu degiştir .salamlar

ali usta mıknatıs elime geçti bi şekilde uydurdum belki eski tako uydurulmuş senin gönderdğin orjinali bile olabilir oturdu mıknatısla takoyu yaktıktan sonra motoru döndürdüm elimle avometrede 2-3 v gördüm tako gerilimini şimdi maknaya taktım deneme aşamasına geldim sonucu yazarım

ali usta şimdi ufak tefek ayarlamaları yapıcam ve sizin kartınızı takıcam büyük ihtimalle olur akşama sonucu bildiririm yardımlarınız için çok teşekkür ederim .önüzümüzdeki ay izmire geleceğim sizi de ziyarete gelecem ..;)

ali usta yıkamada yavaş dönüyor,ben motorun kömürlerine falan bakmıştım bir arkadaşım kömürler tam yerine oturmamışsa yıkamada yavaş döner dedi bu tespit doğrumu
acaba yok motorun arkasından biraz vuracakmışız öle dedi yorumlarını bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri