1 adet 18650 pil ve çıkışında 2 adet seri baglanmış 1w power led

Neden 12V a ihtiyaç duyuyorsunuz? Çoğu powerledin çalışma gerilimi 18650 pilin gerilimden düşük zaten. 18650 pilleri paralel bağlayarak güzel ve uzun süre yanabilen bir fener yapmanız mümkün.
Bir adet TP4056 ile 2 adet 18650 yi seri bağlayarak mı şarj etmeyi kastediyorsunuz?

Şerit ledleri kesip güçlü bir fener yapmayı düşünüyorum 18650 pil çalıştırmıyor ledleri. 12v istiyor Ledler

Son bir sorum daha var farklı konuda . Aşağıdaki 2 videoda mantık aynı bağlama şekli farklı. Her iki videoda da sistem aynı şekilde çalışıyor. Güneş varken piller şarj oluyor .Güneş battığı anda ledler yanmaya başlıyor. Fakat ikinci videoda ldr kullanılmış. İlk video kullanılmamış. Bunlardan hangisi daha sağlıklı

Havanın bulutlu olduğu kapalı günlerde hangisi daha stabil çalışıyor ?

İlk sorunun cevabı çekeceğiniz akıma bagli.

İkinci sorunun cevabı seri pilleri tp4056 ile aynı anda sarj edemezsiniz.
Peki Seri bağlanan piller bms ile bağlayıp çıkışına tp4056 modülü bağlasak . bms kartına bağlanmış 12v seri pilleri tp4056 üzerinden 5v adaptör ile şarj edebilir miyiz ? ( bms kartın çıkışı hem tp4056 bağlı olacak hemde aynı yerden bir çıkış daha alıp 12v işler için kullanılacak)

Tp4056 ile sadece 1 adet yada paralel bagli iki pili sarj edersiniz.

Seri bagli piller tp4056 ile şarj olmaz.

Peki Seri bağlanan piller bms ile bağlayıp çıkışına tp4056 modülü bağlasak . bms kartına bağlanmış 12v seri pilleri tp4056 üzerinden 5v adaptör ile şarj edebilir miyiz ? ( bms kartın çıkışı hem tp4056 bağlı olacak hemde aynı yerden bir çıkış daha alıp 12v işler için kullanılacak)
ben denedim yaptım senin için video çekmemi istersen çekerim
şimdilik bunu denedim

Elinize sağlık. Videonun 5:45 dakikasında devreden akan akım 100mA dir. Seri devrelerde devrenin herbir elemanı üzeriden aynı akım akar led başına 50mA yorumunuz hatalı olmuş.

ben denedim yaptım senin için video çekmemi istersen çekerim
şimdilik bunu denedim

Ben pilleri 5v adaptör ile şarj etmek istiyorum. Paralel bağlayıp voltaj regülatörü kullanmak daha mı mantıklı 12v için ?

senin merak ettigin olay ne ise yaz senin için hem tp4056 ile hem de bms ile 18650 şarjı yapıp video sunu hazırlayayım kararını sen ver

Elinize sağlık. Videonun 5:45 dakikasında devreden akan akım 100mA dir. Seri devrelerde devrenin herbir elemanı üzeriden aynı akım akar led başına 50mA yorumunuz hatalı olmuş.
paralel baglayınca 200 mah akıyor seri olunca 100 mah olunca kafam karıştı. onada yakında bir video çekerim kafa karışıklıgı biter.

3 tane 18650 pili seri olarak bağlayarak 12v güç elde edip onu da 5v güç ile şarj etmek istiyorum.
paralel olan piller tp4056 ile şarj edebiliyorum fakat 12v seri pilleri 5v güç ile şarj edebileceğim modül nedir. Yani şarj girişi 5v , çıkış ise 12v seri piller

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,686
Kullanıcılar
450,704
Son üye
Cnhmt98

Yeni konular

Geri