120v (Amerika) voltajıyla çalışan şarj cihazını 220v ile çalıştırma

Selamlar, elimde Amerika’dan alınmış bir dewalt batarya şarj cihazı var. 120v ile çalışıyor. Haliyle 220 ile Türkiye’de çalıştıramıyorum.

Sorum şu; voltaj dönüştürücü adaptör alacağım ama Watt değerini neye göre belirleyeceğim bilmiyorum.

Bu aletin girişi 120v 2 amper bu da 240watt eder.
Çıkışı ise 18v 3 amper bu da 54watt eder.

220v olduğunda ise giriş 440watt eder.

Voltaj Dönüştürücü adaptörü kaç wattlık almalıyım?

Peşinen teşekkürler
DEDDF44C-EA04-4812-AFC9-4B1B85431DDC.jpeg

Şarj cihazı, 220 volt oldugunda, 1 amper güç çekecektir. 220 x 1 = 220 watt,
120 x 2 = 240 watt..

Küçük bir ekleme.

NOM standardı ile ilgili durumu TSE deki arkadaşıma sordum o da bizdeki (CE) karşılığı olan 62368-1 standardını söyledi.

Ürün etiketinde olması gereken değerler ile ilgili, olarak, NOM da biraz farklı : (NOM) olarak belirtiliyor.
Herhangi bir durumda çekilebilecek max. akımın belirtilmesi mecburiyeti var.

Aşağıdaki linkte detay görebilirsiniz.
https://incompliancemag.com/product...1: “The,follow the equipment voltage rating.”

Eğer girişteki çekilen akımı sürekli olarak düşünürsek:

240-54 = 186Wat'ın "ısı" olarak açığa çıkması lazım, ki bu anlamsız bir durum oluyor.

Sonuç olarak size gereken 60W trafo
İlave olarak Oto-Transformatör sarımı kullanarak yapılırsa (sadece primer) 30W boyutlarında trafo size yeterli olacaktır

Küçük bir ekleme.

NOM standardı ile ilgili durumu TSE deki arkadaşıma sordum o da bizdeki (CE) karşılığı olan 62368-1 standardını söyledi.

Ürün etiketinde olması gereken değerler ile ilgili, olarak, NOM da biraz farklı : (NOM) olarak belirtiliyor.

https://incompliancemag.com/product-markings-and-labels/#:~:text=IEC 62368-1: “The,follow the equipment voltage rating.”

240-54 = 186Wat'ın "ısı" olarak açığa çıkması lazım, ki bu anlamsız bir durum oluyor.

İlave olarak Oto-Transformatör sarımı kullanarak yapılırsa (sadece primer) 30W boyutlarında trafo size yeterli
Küçük bir ekleme.

https://incompliancemag.com/product-markings-and-labels/#:~:text=IEC 62368-1: “The,follow the equipment voltage rating.”

İlave olarak Oto-Transformatör sarımı kullanarak yapılırsa (sadece primer) 30W boyutlarında trafo size yeterli olacaktır
bu çevirici adaptörü satanlara ulaştım hepsi 500 watt adaptör almalısın diyor. 60w az gelmez mi?

Elime böyle bir kart geçti bundan en azından trafosundan sonuç alabilir miyim? İşimi görür mü
IMG_3571.jpeg

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,923
Son üye
veysel darğın

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri