18volt röle

arkadaşlar çok acil 18veya 20volt dc11pinli röleye ihtiyacım var .böyle bir röle mevcutmu acaba . saygılarımla.

18 veya 20V olarak görmedim , duymadım , bilmiyorum , ama 24V'lukları var.
24V Röle 18V'ta da çalışır.

benimde bildiğim kadarıyla 18 volt role yok en azından proteustan bildiğim kadarıyla.acaba 24 volt role işini görmez mi?

zaten 24volt röle kullanıyoruz.fakat teknik bir arızadan dolayı 18veya 20 kullanmak zorunda kalacağız,ondan dolayı.24volt rölenin 18 voltta çalışma ihtimali 1000de bir olabilir. 24volt iki değişik marka röle bile kendi yerlerinde seçim,yapar. a marka b nin yerinde b anın yerinde çalışmayabilir. omaj farklılığından dolayı. saygılarımla.

zaten 24volt röle kullanıyoruz.fakat teknik bir arızadan dolayı 18veya 20 kullanmak zorunda kalacağız,ondan dolayı.24volt rölenin 18 voltta çalışma ihtimali 1000de bir olabilir. 24volt iki değişik marka röle bile kendi yerlerinde seçim,yapar. a marka b nin yerinde b anın yerinde çalışmayabilir. omaj farklılığından dolayı. saygılarımla.
Omaj farklılığı? Açıklar mısınız nasıl bir etkisi olur? Çok hassas bir devreden mi bahsediyorsunuz?

24 volt ac role dene belki işni görür zira ben daha önce 36 ac role yerine 24 dc role kullanmıştım denemekte fayda var

24v çalışan rölede 18v enerji altında tutarsız çalışmakta.Önceden de açtığınız bir konuda size power supply önermiştim.Güç kaynağı kullanımında kararsız kalıyorsanız ve imkanınız varsa solid state relay kullanabilirsiniz.Kontaklarından da istediğiniz voltaj değerinde röle kullanabilirsiniz.SSR'in çalışma gerilimini test etmiştim;minimum 5v 'a kadar çalıştı. 11 pinli röle olarakta finderi tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• S90EN.pdf
    262 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Ben size 12 volt role kullanmanızı öneririm.
role kontrol devrenize 7812 gerilim sabitleyici kullanırsanız sorunsuz ve stabil çalışacaktır kolay gelsin .

Sayın Acilstop cevap için çok teşekkür ederim çok şık bir cevap bundan sonra bende aynı yöntemi kullanacağım

Evet Acilstop arkadaşın dediği çok doğru. soruyu gördüğümde benim de aklıma ilk bu çözüm gelmişti. Bence sorunsuz çalışır. fiyatı da çok yüksek değil. kontak olmadığı için toz toprakla işi olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
129,182
Kullanıcılar
451,537
Son üye
windedth

Yeni konular

Geri