200 KW lık Motorda Kontaktör Sorunu

sorun tam anlaşılır değil.yapıştığı içinmi direk üçgen kalkıyor.yoksa güç devresi direk üçgenle kalkacak şekildemi.direk üçgenle kalkacak şekilde yapmışsanız yanlış ordan başlıyor.yıldız üçgene çevirmeniz lazım.eğer yıldız üçgense yıdız üçgenin otomasyonunun doğru çalıştığından emin olun.oda değilse kontaktörler ilk startta tam çekmiyorsa bırakıp çekme yapıyorsa (bobinleri veya nüvelerinde sorun olabilir) ondanda olabilir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bence fabrikanızda bu güçlerdeki diğer motorların kullanım prosesi önemli diye düşünüyorum.bahsettiğiniz arızayı veren motor gün içinde kısa sürelerde devreye girip çıkıyorsa kontaktörün kontaklarının aşınması kaçınılmaz olacaktır zaten kontakların yapışması da yüksek akım çekmesinin sebebidir.Ancak bu güçteki bir motoru da direk yol vermeyle sürmek sıkıntılı diğer arkadaşlarımın bahsettiği gibi soft starter kullanılması yararlı olacaktır.üstelik maliyetinin bence abartılmaması gerekir diye düşünüyorum üretimi aksatıyorsa yapılacak en iyi çözüm panel gözünde soft starter tadilatı olmalıdır.

Bence fabrikanızda bu güçlerdeki diğer motorların kullanım prosesi önemli diye düşünüyorum.bahsettiğiniz arızayı veren motor gün içinde kısa sürelerde devreye girip çıkıyorsa kontaktörün kontaklarının aşınması kaçınılmaz olacaktır zaten kontakların yapışması da yüksek akım çekmesinin sebebidir.Ancak bu güçteki bir motoru da direk yol vermeyle sürmek sıkıntılı diğer arkadaşlarımın bahsettiği gibi soft starter kullanılması yararlı olacaktır.üstelik maliyetinin bence abartılmaması gerekir diye düşünüyorum üretimi aksatıyorsa yapılacak en iyi çözüm panel gözünde soft starter tadilatı olmalıdır.
konu biraz eski degilmi:)

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri